Selg din Opel Omega-B-Caravan i Levanger
La forhandlere by på din Opel Omega-B-Caravan i Levanger. Gjør du ferdig bilder og svar i dag, kan budrunden starte og slutte i morgen. Helt kostnadsfritt.
Omega-B-Caravan
Har du en Opel Omega-B-Caravan i Levanger?Start med regnr. og km. La forhandlere konkurrere om bilen din.
Gratis og uforpliktende.
EU-kontroll for Opel Omega-B-Caravan
Basert på 36 EU-kontroller · 2023–2025 · 13.9 % godkjent · 2.8 % trafikkfarlige feil · 86.1 % større feil · gj.snitt 306 000 km ved kontroll
Funn på EU-kontroll handler om tilstand og mulige utbedringer — og dermed hva forhandlere er villige til å by. Vi viser åpne tall slik at du ser det samme grunnlaget som bransjen.
I Trøndelag for alle Opel-biler i uttrekket (ikke bare Omega-B-Caravan): 50.1 % godkjent, 1.8 % med trafikkfarlige feil — 9 708 kontroller.
Gruppert etter kontrollsted i fylke (ikke bosted eller registrert kommune).
Opel i Levanger
333 registrerte Opel-personbiler utgjør 2,8 % av personbilene fra merker vi følger i Levanger (SSB 2025).
Opel er mer populært i Levanger enn landsgjennomsnittet (1,4× nasjonal andel).
Etter årsmodell
Hver rad er én årsmodell: andel godkjent, hvor ofte det blir funnet trafikkfarlige feil og større feil, og hvor mange kontroller tallene bygger på.
| År | Godkjent | Trafikkfarlige feil | Større feil | Kontroller |
|---|---|---|---|---|
| 2002 | 11 | |||
| 2001 | 10 |
Trafikkfarlige feil: ikke godkjent. Større feil: alvorlig merknad — ikke det samme som trafikkfarlig.
Etter kilometerstand
Her er de samme tallene fordelt på kilometer: godkjent, feil og antall kontroller i hvert spenn.
| Km-stand | Godkjent | Trafikkfarlige feil | Større feil | Kontroller |
|---|---|---|---|---|
| 200 000+ km | 31 |
Trafikkfarlige feil: ikke godkjent. Større feil: alvorlig merknad — ikke det samme som trafikkfarlig.
Vanligste feil
Det kontrolløren oftest gir merknad på for akkurat denne bilen eller merket. Viser hvilke tema som kan skape ekstra utbedringskost om bilen har svake punkter.
Lys og elektro58.3 %
- Hovedlykter – innstilling25.0 %
- Hovedlykter – tilstand og virkemåte16.7 %
- Batteri(er)11.1 %
- Parklys/baklys/kjørelys/markeringslys – tilstand og virkemåte8.3 %
- Stopplys – tilstand og virkemåte8.3 %
- Blinklys og nødsignallys – samsvar med kravene8.3 %
- Hovedlykter – automatisk nivåregulering5.6 %
- Parklys/baklys/kjørelys/markeringslys – samsvar med kravene5.6 %
- Tåkelys – innstilling5.6 %
- Elektrisk forbindelse mellom motorvogn og tilhenger5.6 %
- Tåkelys – tilstand og virkemåte2.8 %
- Tåkelys – samsvar med kravene2.8 %
- Ryggelys – samsvar med kravene2.8 %
- Signalinnretninger for belysningsutstyr – tilstand og virkemåte2.8 %
Bremsesystem52.8 %
- Virkning – parkeringsbrems13.9 %
- Bremserør11.1 %
- Bremsetromler og bremseskiver11.1 %
- Ytelse – driftsbrems11.1 %
- Parkeringsbrems – betjeningsarm og låseinnretning8.3 %
- Ytelse – parkeringsbrems5.6 %
- Bremsevæske5.6 %
- Bremsebånd og bremseklosser2.8 %
- Bremsewirer – stag og armer2.8 %
- Bremsevirkning2.8 %
- Blokkeringsfrie bremser (ABS)2.8 %
Understell og karosseri47.2 %
- Eksosrør og lyddempere38.9 %
- Tilstand på understell og ramme11.1 %
Aksler, hjul og dekk44.4 %
- Opphengskuler og foringer25.0 %
- Fjærer og stabilisator13.9 %
- Hjullager5.6 %
- Støtdempere5.6 %
Støy og utslipp30.6 %
- Væskelekkasjer16.7 %
- Avgassutslipp og lambdaverdi13.9 %
- Røyktetthet (opasitet)5.6 %
- Avgass generelt og motorgange5.6 %
Styring16.7 %
- Styremekanismens tilstand16.7 %
Sikt13.9 %
- Vinduenes tilstand8.3 %
- Sikt2.8 %
- Speil og speilinnretninger2.8 %
Sikkerhetsutstyr8.3 %
- Hastighetsmåler5.6 %
Datagrunnlag: PKK 2023–2025 · Sist oppdatert i Sonja: 29. mai 2026, 12:03 · Kilde: Statens Vegvesen PKK (åpne filer)
- I Levanger
- 333
- Andel i kommunen: 2,8 %
- I Norge
- 58 877
- Andel av nasjonal bilpark: 2,1 %
Flest Opel etter kommune
Kommuner med flest registrerte Opel-personbiler i Norge (SSB 2025).
| Kommune | Registrert | Andel i Norge |
|---|---|---|
| Oslo | 4 356 | 7,4 % |
| Bergen | 2 435 | 4,1 % |
| Trondheim | 1 666 | 2,8 % |
| Stavanger | 1 552 | 2,6 % |
| Karmøy | 1 303 | 2,2 % |
| Sandnes | 1 145 | 1,9 % |
| Drammen | 956 | 1,6 % |
| Kristiansand | 836 | 1,4 % |
| Bærum | 774 | 1,3 % |
| Fredrikstad | 745 | 1,3 % |
| Sarpsborg | 703 | 1,2 % |
| Bodø | 690 | 1,2 % |
| Indre Østfold | 684 | 1,2 % |
| Lillestrøm | 662 | 1,1 % |
| Haugesund | 619 | 1,1 % |
| Steinkjer | 571 | 1,0 % |
| Moss | 567 | 1,0 % |
| Asker | 560 | 1,0 % |
| Skien | 559 | 0,9 % |
| Elverum | 558 | 0,9 % |
Klikk en kommune for lokal Opel-statistikk.
Datagrunnlag: Registrert per 31. desember 2025 · Sist oppdatert i Sonja: 28. mai 2026, 09:31 · Kilde: SSB tabell 07832
Lokalt
Selge Opel Omega-B-Caravan i Levanger uten privat visning
Skal du selge en Opel Omega-B-Caravan i Levanger, kan Sonja hente bilen hjemme hos deg når du har akseptert høyeste bud. Du slipper å lage annonse, svare på mange henvendelser, avtale prøvekjøringer og forhandle med flere kjøpere. Du registrerer bilen, gjør den klar med bilder, og forhandlere byr i en budrunde. Du velger om du selger.
Mer om Opel Omega-B-Caravan
Prosess
Slik fungerer det
Tre korte steg. Forhandlere byr. Du velger om du selger.
Slå opp bilen
Fyll inn regnr. og km-stand. Vi henter resten automatisk — din Opel Omega-B-Caravan.
Bilder og info
Last opp bilder og litt informasjon — eller hent dem inn fra Finn med ett trykk hvis du allerede har annonse. Bilen er da klar til å legges ut. Du trenger ikke gjøre mer — vi tar det derfra.
Forhandlere byr
Når alt er klart, kjører budrunden neste hverdag (vanligvis fra kl. 09:00). Du velger om du aksepterer høyeste bud.
Takker du ja, fikser vi utbetaling, eierskifte og henting i Levanger. Du slipper papirarbeidet.
Start med regnr. og kmLa forhandlere konkurrere om bilen din.
Spørsmål