Selg din Hyundai Santa83v i Vegårshei
La forhandlere by på din Hyundai Santa83v i Vegårshei. Gjør du ferdig bilder og svar i dag, kan budrunden starte og slutte i morgen. Helt kostnadsfritt.
Santa83v
Har du en Hyundai Santa83v i Vegårshei?Start med regnr. og km. La forhandlere konkurrere om bilen din.
Gratis og uforpliktende.
EU-kontroll for Hyundai Santa83v
Basert på 16 EU-kontroller · 2023–2025 · 18.8 % godkjent · 18.8 % trafikkfarlige feil · 81.3 % større feil · gj.snitt 244 000 km ved kontroll
Funn på EU-kontroll handler om tilstand og mulige utbedringer — og dermed hva forhandlere er villige til å by. Vi viser åpne tall slik at du ser det samme grunnlaget som bransjen.
I Agder for alle Hyundai-biler i uttrekket (ikke bare Santa83v): 49.5 % godkjent, 4.1 % med trafikkfarlige feil — 5 433 kontroller.
Gruppert etter kontrollsted i fylke (ikke bosted eller registrert kommune).
Hyundai i Vegårshei
30 registrerte Hyundai-personbiler utgjør 2,3 % av personbilene fra merker vi følger i Vegårshei (SSB 2025).
Hyundai er mindre utbredt i Vegårshei enn landsgjennomsnittet (0,7× nasjonal andel).
Etter årsmodell
Hver rad er én årsmodell: andel godkjent, hvor ofte det blir funnet trafikkfarlige feil og større feil, og hvor mange kontroller tallene bygger på.
| År | Godkjent | Trafikkfarlige feil | Større feil | Kontroller |
|---|---|---|---|---|
| 2006 | 16 |
Trafikkfarlige feil: ikke godkjent. Større feil: alvorlig merknad — ikke det samme som trafikkfarlig.
Etter kilometerstand
Her er de samme tallene fordelt på kilometer: godkjent, feil og antall kontroller i hvert spenn.
| Km-stand | Godkjent | Trafikkfarlige feil | Større feil | Kontroller |
|---|---|---|---|---|
| 200 000+ km | 11 |
Trafikkfarlige feil: ikke godkjent. Større feil: alvorlig merknad — ikke det samme som trafikkfarlig.
Vanligste feil
Det kontrolløren oftest gir merknad på for akkurat denne bilen eller merket. Viser hvilke tema som kan skape ekstra utbedringskost om bilen har svake punkter.
Lys og elektro75.0 %
- Parklys/baklys/kjørelys/markeringslys – tilstand og virkemåte50.0 %
- Hovedlykter – tilstand og virkemåte18.8 %
- Tåkelys – innstilling18.8 %
- Batteri(er)18.8 %
- Hovedlykter – innstilling12.5 %
- Ikke-obligatoriske lykter og refleksinnretninger12.5 %
- Parklys/baklys/kjørelys/markeringslys – samsvar med kravene6.3 %
- Stopplys – tilstand og virkemåte6.3 %
- Tåkelys – tilstand og virkemåte6.3 %
- Elektrisk forbindelse mellom motorvogn og tilhenger6.3 %
Aksler, hjul og dekk50.0 %
- Opphengskuler og foringer25.0 %
- Dekk18.8 %
- Hjullager6.3 %
- Hjulnav6.3 %
- Fjærer og stabilisator6.3 %
- Bærearmer og opphengsarmer6.3 %
Bremsesystem43.8 %
- Bremserør12.5 %
- Bremsetromler og bremseskiver12.5 %
- Ytelse – driftsbrems12.5 %
- Parkeringsbrems – betjeningsarm og låseinnretning6.3 %
- Bremseslanger6.3 %
- Bremsebånd og bremseklosser6.3 %
- Ytelse – parkeringsbrems6.3 %
- Virkning – parkeringsbrems6.3 %
- Bremsevæske6.3 %
Styring25.0 %
- Styremekanismens tilstand25.0 %
Understell og karosseri12.5 %
- Drivverk12.5 %
- Innfestning – førerhus og karosseri6.3 %
- Dører og låsemekanismer6.3 %
Sikt6.3 %
- Vinduenes tilstand6.3 %
Støy og utslipp6.3 %
- Avgass generelt og motorgange6.3 %
Datagrunnlag: PKK 2023–2025 · Sist oppdatert i Sonja: 29. mai 2026, 12:03 · Kilde: Statens Vegvesen PKK (åpne filer)
- I Vegårshei
- 30
- Andel i kommunen: 2,3 %
- I Norge
- 91 328
- Andel av nasjonal bilpark: 3,2 %
Flest Hyundai etter kommune
Kommuner med flest registrerte Hyundai-personbiler i Norge (SSB 2025).
| Kommune | Registrert | Andel i Norge |
|---|---|---|
| Oslo | 8 432 | 9,2 % |
| Bergen | 4 987 | 5,5 % |
| Trondheim | 3 164 | 3,5 % |
| Stavanger | 2 400 | 2,6 % |
| Bærum | 1 795 | 2,0 % |
| Kristiansand | 1 792 | 2,0 % |
| Sandnes | 1 721 | 1,9 % |
| Lillestrøm | 1 647 | 1,8 % |
| Asker | 1 509 | 1,7 % |
| Drammen | 1 489 | 1,6 % |
| Fredrikstad | 1 403 | 1,5 % |
| Tromsø | 1 301 | 1,4 % |
| Øygarden | 1 297 | 1,4 % |
| Tønsberg | 1 226 | 1,3 % |
| Sandefjord | 1 168 | 1,3 % |
| Moss | 1 116 | 1,2 % |
| Skien | 1 069 | 1,2 % |
| Sarpsborg | 1 007 | 1,1 % |
| Harstad | 984 | 1,1 % |
| Nordre Follo | 972 | 1,1 % |
Klikk en kommune for lokal Hyundai-statistikk.
Datagrunnlag: Registrert per 31. desember 2025 · Sist oppdatert i Sonja: 28. mai 2026, 09:31 · Kilde: SSB tabell 07832
Lokalt
Selge Hyundai Santa83v i Vegårshei uten privat visning
Skal du selge en Hyundai Santa83v i Vegårshei, kan Sonja hente bilen hjemme hos deg når du har akseptert høyeste bud. Du slipper å lage annonse, svare på mange henvendelser, avtale prøvekjøringer og forhandle med flere kjøpere. Du registrerer bilen, gjør den klar med bilder, og forhandlere byr i en budrunde. Du velger om du selger.
Mer om Hyundai Santa83v
Prosess
Slik fungerer det
Tre korte steg. Forhandlere byr. Du velger om du selger.
Slå opp bilen
Fyll inn regnr. og km-stand. Vi henter resten automatisk — din Hyundai Santa83v.
Bilder og info
Last opp bilder og litt informasjon — eller hent dem inn fra Finn med ett trykk hvis du allerede har annonse. Bilen er da klar til å legges ut. Du trenger ikke gjøre mer — vi tar det derfra.
Forhandlere byr
Når alt er klart, kjører budrunden neste hverdag (vanligvis fra kl. 09:00). Du velger om du aksepterer høyeste bud.
Takker du ja, fikser vi utbetaling, eierskifte og henting i Vegårshei. Du slipper papirarbeidet.
Start med regnr. og kmLa forhandlere konkurrere om bilen din.
Spørsmål