Selg din Chevrolet Captiva i Flesberg
La forhandlere by på din Chevrolet Captiva i Flesberg. Gjør du ferdig bilder og svar i dag, kan budrunden starte og slutte i morgen. Helt kostnadsfritt.
Captiva
Har du en Chevrolet Captiva i Flesberg?Start med regnr. og km. La forhandlere konkurrere om bilen din.
Gratis og uforpliktende.
Listepris og verditap for Chevrolet Captiva
Velg årsmodell for å se listepris og et veiledende anslag på bruktverdi i dag. Vi bruker offisiell listepris fra OFV (2006–2015) og legger til grunn 15 000 km per år. Verditapet er størst de første årene og flater deretter ut — det er ikke et fast beløp du mister hvert år.
EU-kontroll for Chevrolet Captiva
Basert på 578 EU-kontroller · 2023–2025 · 19.7 % godkjent · 5.4 % trafikkfarlige feil · 80.3 % større feil · gj.snitt 245 000 km ved kontroll
Funn på EU-kontroll handler om tilstand og mulige utbedringer — og dermed hva forhandlere er villige til å by. Vi viser åpne tall slik at du ser det samme grunnlaget som bransjen. Chevrolet Captiva har noe høyere feilandel i EU-kontroll enn gjennomsnittet for jevnaldrende biler. I et privat salg brukes det gjerne mot deg. Hos Sonja byr forhandlere på det du faktisk viser — bilder og svar.
I Buskerud (kontrollsted): 19.2 % godkjent, 11.5 % med trafikkfarlige feil — basert på 26 kontroller.
Gruppert etter kontrollsted i fylke (ikke bosted eller registrert kommune).
Chevrolet i Flesberg
10 registrerte Chevrolet-personbiler utgjør 0,6 % av personbilene fra merker vi følger i Flesberg (SSB 2025).
Chevrolet ligger omtrent på landsgjennomsnittet i Flesberg.
- Median listepris
- 550 900 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 210 000 kr
- Verditap fra listepris
- 62%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| Captiva 2,2 163hk LT+ | 505 900 kr | 192 500 kr | 62% |
| Captiva 2,2 184hk LTZ | 595 900 kr | 225 000 kr | 62% |
Antatt kilometerstand: 165 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 550 900 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 192 500 kr
- Verditap fra listepris
- 65%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| Captiva 2,2 163hk LT+ | 505 900 kr | 175 000 kr | 65% |
| Captiva 2,2 184hk LTZ | 595 900 kr | 207 500 kr | 65% |
Antatt kilometerstand: 180 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 547 990 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 175 000 kr
- Verditap fra listepris
- 68%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| Captiva 2,2 163hk LT+ | 499 990 kr | 160 000 kr | 68% |
| Captiva 2,2 184hk LTZ | 595 990 kr | 187 500 kr | 69% |
Antatt kilometerstand: 195 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 435 900 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 95 000 kr
- Verditap fra listepris
- 78%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| Captiva 2.0 VCDi LS 5s | 398 000 kr | 87 500 kr | 78% |
| Captiva 2.0 VCDi LT 5s | 414 900 kr | 90 000 kr | 78% |
| Captiva 2.0 VCDi LT 7s | 445 900 kr | 97 500 kr | 78% |
| Captiva 2.0 VCDi LT AT 5s | 493 000 kr | 107 500 kr | 78% |
| Captiva 2.0 VCDi LT AT 7s | 501 000 kr | 110 000 kr | 78% |
Antatt kilometerstand: 255 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 464 900 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 92 500 kr
- Verditap fra listepris
- 80%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| Captiva 2.0 VCDi LS 5s | 399 900 kr | 80 000 kr | 80% |
| Captiva 2.0 VCDi LT 5s | 419 900 kr | 85 000 kr | 80% |
| Captiva 2.0 VCDi LT 7s | 474 900 kr | 95 000 kr | 80% |
| Captiva 2.0 VCDi LT AT 5s | 499 900 kr | 100 000 kr | 80% |
| Captiva 2.0 VCDi LT AT 7s | 517 900 kr | 102 500 kr | 80% |
Antatt kilometerstand: 270 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 456 950 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 85 000 kr
- Verditap fra listepris
- 81%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| Captiva 2.0 VCDi LS 5s | 389 900 kr | 70 000 kr | 82% |
| Captiva 2.0 VCDi LT 5s | 409 900 kr | 75 000 kr | 82% |
| Captiva 2.0 VCDi LT 7s | 466 950 kr | 85 000 kr | 82% |
| Captiva 2.0 VCDi LT AT 5s | 489 900 kr | 90 000 kr | 82% |
| Captiva 2.0 VCDi LT AT 7s | 509 900 kr | 92 500 kr | 82% |
Antatt kilometerstand: 285 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 463 400 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 77 500 kr
- Verditap fra listepris
- 83%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| Captiva 2.0 VCDi LT 5s | 439 900 kr | 72 500 kr | 84% |
| Captiva 2.0 VCDi LT AT 5 | 458 900 kr | 75 000 kr | 84% |
| Captiva 2.0 VCDi LT 7s | 459 900 kr | 75 000 kr | 84% |
| Captiva 2.0 VCDi LT AT 7 | 478 900 kr | 80 000 kr | 83% |
Antatt kilometerstand: 300 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
Datagrunnlag: OFV listepris 2006–2015 · Sist oppdatert i Sonja: 14. okt. 2026, 12:22 · Kilde: Skatteetaten (listepris) · OFV
Verditap og listepris i NorgeSe interaktiv verditap-kurveEtter årsmodell
Hver rad er én årsmodell: andel godkjent, hvor ofte det blir funnet trafikkfarlige feil og større feil, og hvor mange kontroller tallene bygger på.
| År | Godkjent | Trafikkfarlige feil | Større feil | Kontroller |
|---|---|---|---|---|
| 2014 | 12 | |||
| 2013 | 37 | |||
| 2009 | 94 | |||
| 2008 | 66 | |||
| 2007 | 266 | |||
| 2006 | 96 |
Trafikkfarlige feil: ikke godkjent. Større feil: alvorlig merknad — ikke det samme som trafikkfarlig.
Etter kilometerstand
Her er de samme tallene fordelt på kilometer: godkjent, feil og antall kontroller i hvert spenn.
| Km-stand | Godkjent | Trafikkfarlige feil | Større feil | Kontroller |
|---|---|---|---|---|
| 50–100 000 km | 12 | |||
| 100–150 000 km | 50 | |||
| 150–200 000 km | 159 | |||
| 200 000+ km | 357 |
Trafikkfarlige feil: ikke godkjent. Større feil: alvorlig merknad — ikke det samme som trafikkfarlig.
Vanligste feil
Det kontrolløren oftest gir merknad på for akkurat denne bilen eller merket. Viser hvilke tema som kan skape ekstra utbedringskost om bilen har svake punkter.
Lys og elektro53.5 %
- Hovedlykter – innstilling21.8 %
- Parklys/baklys/kjørelys/markeringslys – tilstand og virkemåte13.5 %
- Skiltlys – tilstand og virkemåte10.9 %
- Hovedlykter – tilstand og virkemåte10.0 %
- Blinklys og nødsignallys – tilstand og virkemåte7.4 %
- Stopplys – tilstand og virkemåte6.9 %
- Batteri(er)6.6 %
- Elektrisk forbindelse mellom motorvogn og tilhenger5.7 %
- Tåkelys – innstilling4.8 %
- Blinklys og nødsignallys – samsvar med kravene4.7 %
- Tåkelys – tilstand og virkemåte4.3 %
- Hovedlykter – samsvar med kravene2.9 %
- Ikke-obligatoriske lykter og refleksinnretninger2.4 %
Bremsesystem52.1 %
- Virkning – parkeringsbrems14.4 %
- Bremsetromler og bremseskiver14.2 %
- Ytelse – parkeringsbrems14.2 %
- Ytelse – driftsbrems10.7 %
- Bremsebånd og bremseklosser9.5 %
- Bremserør9.0 %
- Bremsevæske8.1 %
- Bremseslanger5.9 %
- Parkeringsbrems – betjeningsarm og låseinnretning3.8 %
- Blokkeringsfrie bremser (ABS)3.6 %
Aksler, hjul og dekk42.4 %
- Opphengskuler og foringer20.4 %
- Fjærer og stabilisator14.0 %
- Hjullager10.9 %
- Bærearmer og opphengsarmer6.8 %
- Dekk4.2 %
Understell og karosseri34.4 %
- Eksosrør og lyddempere22.7 %
- Drivverk9.9 %
- Tilstand på understell og ramme5.5 %
Støy og utslipp21.1 %
- Røyktetthet (opasitet)10.4 %
- Avgass generelt og motorgange8.6 %
- Væskelekkasjer5.7 %
Sikt11.8 %
- Vindusspyler frontrute5.9 %
- Vindusvisker frontrute2.9 %
Styring11.4 %
- Styremekanismens tilstand9.5 %
Sikkerhetsutstyr9.7 %
- SRS-systemer4.7 %
- Elektronisk stabilitetssystem (ESC)2.6 %
- Bilbelters tilstand2.4 %
Datagrunnlag: PKK 2023–2025 · Sist oppdatert i Sonja: 29. mai 2026, 12:03 · Kilde: Statens Vegvesen PKK (åpne filer)
- I Flesberg
- 10
- Andel i kommunen: 0,6 %
- I Norge
- 15 915
- Andel av nasjonal bilpark: 0,6 %
Flest Chevrolet etter kommune
Kommuner med flest registrerte Chevrolet-personbiler i Norge (SSB 2025).
| Kommune | Registrert | Andel i Norge |
|---|---|---|
| Oslo | 465 | 2,9 % |
| Trondheim | 461 | 2,9 % |
| Indre Østfold | 393 | 2,5 % |
| Bergen | 350 | 2,2 % |
| Sarpsborg | 298 | 1,9 % |
| Lillestrøm | 284 | 1,8 % |
| Halden | 265 | 1,7 % |
| Asker | 231 | 1,5 % |
| Fredrikstad | 207 | 1,3 % |
| Karmøy | 207 | 1,3 % |
| Nes i Akershus | 205 | 1,3 % |
| Sandnes | 189 | 1,2 % |
| Bærum | 185 | 1,2 % |
| Sandefjord | 183 | 1,1 % |
| Stavanger | 176 | 1,1 % |
| Kristiansand | 167 | 1,0 % |
| Drammen | 162 | 1,0 % |
| Ringsaker | 158 | 1,0 % |
| Tønsberg | 156 | 1,0 % |
| Skien | 147 | 0,9 % |
Klikk en kommune for lokal Chevrolet-statistikk.
Datagrunnlag: Registrert per 31. desember 2025 · Sist oppdatert i Sonja: 28. mai 2026, 09:31 · Kilde: SSB tabell 07832
Lokalt
Selge Chevrolet Captiva i Flesberg uten privat visning
Skal du selge en Chevrolet Captiva i Flesberg, kan Sonja hente bilen hjemme hos deg når du har akseptert høyeste bud. Du slipper å lage annonse, svare på mange henvendelser, avtale prøvekjøringer og forhandle med flere kjøpere. Du registrerer bilen, gjør den klar med bilder, og forhandlere byr i en budrunde. Du velger om du selger.
Mer om Chevrolet Captiva
Prosess
Slik fungerer det
Tre korte steg. Forhandlere byr. Du velger om du selger.
Slå opp bilen
Fyll inn regnr. og km-stand. Vi henter resten automatisk — din Chevrolet Captiva.
Bilder og info
Last opp bilder og litt informasjon — eller hent dem inn fra Finn med ett trykk hvis du allerede har annonse. Bilen er da klar til å legges ut. Du trenger ikke gjøre mer — vi tar det derfra.
Forhandlere byr
Når alt er klart, kjører budrunden neste hverdag (vanligvis fra kl. 09:00). Du velger om du aksepterer høyeste bud.
Takker du ja, fikser vi utbetaling, eierskifte og henting i Flesberg. Du slipper papirarbeidet.
Start med regnr. og kmLa forhandlere konkurrere om bilen din.
Spørsmål