Selg din Chevrolet Camaro-Z28 i Lurøy
La forhandlere by på din Chevrolet Camaro-Z28 i Lurøy. Gjør du ferdig bilder og svar i dag, kan budrunden starte og slutte i morgen. Helt kostnadsfritt.
Camaro-Z28
Har du en Chevrolet Camaro-Z28 i Lurøy?Start med regnr. og km. La forhandlere konkurrere om bilen din.
Gratis og uforpliktende.
EU-kontroll for Chevrolet Camaro-Z28
Basert på 42 EU-kontroller · 2023–2025 · 21.4 % godkjent · 0.0 % trafikkfarlige feil · 78.6 % større feil · gj.snitt 138 000 km ved kontroll
Funn på EU-kontroll handler om tilstand og mulige utbedringer — og dermed hva forhandlere er villige til å by. Vi viser åpne tall slik at du ser det samme grunnlaget som bransjen.
I Nordland for alle Chevrolet-biler i uttrekket (ikke bare Camaro-Z28): 21.5 % godkjent, 5.0 % med trafikkfarlige feil — 665 kontroller.
Gruppert etter kontrollsted i fylke (ikke bosted eller registrert kommune).
Chevrolet i Lurøy
9 registrerte Chevrolet-personbiler utgjør 1,1 % av personbilene fra merker vi følger i Lurøy (SSB 2025).
Chevrolet er mer populært i Lurøy enn landsgjennomsnittet (1,9× nasjonal andel).
Etter årsmodell
Hver rad er én årsmodell: andel godkjent, hvor ofte det blir funnet trafikkfarlige feil og større feil, og hvor mange kontroller tallene bygger på.
| År | Godkjent | Trafikkfarlige feil | Større feil | Kontroller |
|---|---|---|---|---|
| 1986 | 14 |
Trafikkfarlige feil: ikke godkjent. Større feil: alvorlig merknad — ikke det samme som trafikkfarlig.
Etter kilometerstand
Her er de samme tallene fordelt på kilometer: godkjent, feil og antall kontroller i hvert spenn.
| Km-stand | Godkjent | Trafikkfarlige feil | Større feil | Kontroller |
|---|---|---|---|---|
| < 50 000 km | 12 | |||
| 50–100 000 km | 15 | |||
| 100–150 000 km | 5 | |||
| 200 000+ km | 6 |
Trafikkfarlige feil: ikke godkjent. Større feil: alvorlig merknad — ikke det samme som trafikkfarlig.
Vanligste feil
Det kontrolløren oftest gir merknad på for akkurat denne bilen eller merket. Viser hvilke tema som kan skape ekstra utbedringskost om bilen har svake punkter.
Bremsesystem47.6 %
- Bremsevæske30.9 %
- Virkning – parkeringsbrems9.5 %
- Ytelse – driftsbrems7.1 %
- Bremsepedalens tilstand og vandring2.4 %
- Bremsekraftforsterker og hovedsylinder2.4 %
- Bremserør2.4 %
- Bremseslanger2.4 %
- Bremsebånd og bremseklosser2.4 %
- Bremsevirkning2.4 %
- Ytelse – parkeringsbrems2.4 %
Lys og elektro42.9 %
- Blinklys og nødsignallys – tilstand og virkemåte11.9 %
- Hovedlykter – innstilling9.5 %
- Batteri(er)9.5 %
- Hovedlykter – samsvar med kravene7.1 %
- Parklys/baklys/kjørelys/markeringslys – tilstand og virkemåte7.1 %
- Parklys/baklys/kjørelys/markeringslys – samsvar med kravene4.8 %
- Stopplys – tilstand og virkemåte4.8 %
- Tåkelys – tilstand og virkemåte4.8 %
- Ryggelys – tilstand og virkemåte4.8 %
- Skiltlys – tilstand og virkemåte4.8 %
- Hovedlykter – tilstand og virkemåte2.4 %
Sikt23.8 %
- Vindusspyler frontrute19.1 %
- Sikt2.4 %
- Vindusvisker frontrute2.4 %
Aksler, hjul og dekk23.8 %
- Dekk7.1 %
- Støtdempere7.1 %
- Hjullager4.8 %
- Hjulnav2.4 %
- Felg2.4 %
- Fjærer og stabilisator2.4 %
- Opphengskuler og foringer2.4 %
Sikkerhetsutstyr16.7 %
- Lydsignal (horn)9.5 %
- Bilbelters tilstand7.1 %
Støy og utslipp11.9 %
- Avgassutslipp og lambdaverdi7.1 %
- Væskelekkasjer7.1 %
Identifikasjon7.1 %
- Understellsnummer / serienummer4.8 %
- Kjennemerker2.4 %
Understell og karosseri7.1 %
- Eksosrør og lyddempere2.4 %
Datagrunnlag: PKK 2023–2025 · Sist oppdatert i Sonja: 29. mai 2026, 12:03 · Kilde: Statens Vegvesen PKK (åpne filer)
- I Lurøy
- 9
- Andel i kommunen: 1,1 %
- I Norge
- 15 915
- Andel av nasjonal bilpark: 0,6 %
Flest Chevrolet etter kommune
Kommuner med flest registrerte Chevrolet-personbiler i Norge (SSB 2025).
| Kommune | Registrert | Andel i Norge |
|---|---|---|
| Oslo | 465 | 2,9 % |
| Trondheim | 461 | 2,9 % |
| Indre Østfold | 393 | 2,5 % |
| Bergen | 350 | 2,2 % |
| Sarpsborg | 298 | 1,9 % |
| Lillestrøm | 284 | 1,8 % |
| Halden | 265 | 1,7 % |
| Asker | 231 | 1,5 % |
| Fredrikstad | 207 | 1,3 % |
| Karmøy | 207 | 1,3 % |
| Nes i Akershus | 205 | 1,3 % |
| Sandnes | 189 | 1,2 % |
| Bærum | 185 | 1,2 % |
| Sandefjord | 183 | 1,1 % |
| Stavanger | 176 | 1,1 % |
| Kristiansand | 167 | 1,0 % |
| Drammen | 162 | 1,0 % |
| Ringsaker | 158 | 1,0 % |
| Tønsberg | 156 | 1,0 % |
| Skien | 147 | 0,9 % |
Klikk en kommune for lokal Chevrolet-statistikk.
Datagrunnlag: Registrert per 31. desember 2025 · Sist oppdatert i Sonja: 28. mai 2026, 09:31 · Kilde: SSB tabell 07832
Lokalt
Selge Chevrolet Camaro-Z28 i Lurøy uten privat visning
Skal du selge en Chevrolet Camaro-Z28 i Lurøy, kan Sonja hente bilen hjemme hos deg når du har akseptert høyeste bud. Du slipper å lage annonse, svare på mange henvendelser, avtale prøvekjøringer og forhandle med flere kjøpere. Du registrerer bilen, gjør den klar med bilder, og forhandlere byr i en budrunde. Du velger om du selger.
Mer om Chevrolet Camaro-Z28
Prosess
Slik fungerer det
Tre korte steg. Forhandlere byr. Du velger om du selger.
Slå opp bilen
Fyll inn regnr. og km-stand. Vi henter resten automatisk — din Chevrolet Camaro-Z28.
Bilder og info
Last opp bilder og litt informasjon — eller hent dem inn fra Finn med ett trykk hvis du allerede har annonse. Bilen er da klar til å legges ut. Du trenger ikke gjøre mer — vi tar det derfra.
Forhandlere byr
Når alt er klart, kjører budrunden neste hverdag (vanligvis fra kl. 09:00). Du velger om du aksepterer høyeste bud.
Takker du ja, fikser vi utbetaling, eierskifte og henting i Lurøy. Du slipper papirarbeidet.
Start med regnr. og kmLa forhandlere konkurrere om bilen din.
Spørsmål