Selg din BMW M8 i Skaun
La forhandlere by på din BMW M8 i Skaun. Gjør du ferdig bilder og svar i dag, kan budrunden starte og slutte i morgen. Helt kostnadsfritt.
M8
Har du en BMW M8 i Skaun?Start med regnr. og km. La forhandlere konkurrere om bilen din.
Gratis og uforpliktende.
Listepris og verditap for BMW M8
Velg årsmodell for å se listepris og et veiledende anslag på bruktverdi i dag. Vi bruker offisiell listepris fra OFV (2019–2024) og legger til grunn 15 000 km per år. Verditapet er størst de første årene og flater deretter ut — det er ikke et fast beløp du mister hvert år.
EU-kontroll for BMW M8
Basert på 5 EU-kontroller · 2024–2025 · 100.0 % godkjent · 0.0 % trafikkfarlige feil · 0.0 % større feil · gj.snitt 50 000 km ved kontroll
Funn på EU-kontroll handler om tilstand og mulige utbedringer — og dermed hva forhandlere er villige til å by. Vi viser åpne tall slik at du ser det samme grunnlaget som bransjen.
I Trøndelag for alle BMW-biler i uttrekket (ikke bare M8): 52.9 % godkjent, 1.7 % med trafikkfarlige feil — 17 364 kontroller.
Gruppert etter kontrollsted i fylke (ikke bosted eller registrert kommune).
BMW i Skaun
275 registrerte BMW-personbiler utgjør 5,6 % av personbilene fra merker vi følger i Skaun (SSB 2025).
BMW er mindre utbredt i Skaun enn landsgjennomsnittet (0,8× nasjonal andel).
- Median listepris
- 2 739 000 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 1 950 000 kr
- Verditap fra listepris
- 29%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| M8 Coupé Competition | 2 726 000 kr | 1 940 000 kr | 29% |
| M8 Gran Coupé Competition | 2 739 000 kr | 1 950 000 kr | 29% |
| M8 Cabriolet Competition | 2 866 000 kr | 2 040 000 kr | 29% |
Antatt kilometerstand: 30 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 2 665 900 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 1 667 500 kr
- Verditap fra listepris
- 37%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| M8 Coupé Competition | 2 654 500 kr | 1 660 000 kr | 37% |
| M8 Gran Coupé Competition | 2 665 900 kr | 1 667 500 kr | 37% |
| M8 Cabriolet Competition | 2 790 900 kr | 1 745 000 kr | 37% |
Antatt kilometerstand: 45 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 2 323 900 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 1 305 000 kr
- Verditap fra listepris
- 44%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| M8 Coupé | 2 321 900 kr | 1 305 000 kr | 44% |
| M8 Gran Coupé | 2 323 900 kr | 1 305 000 kr | 44% |
| M8 Cabriolet | 2 454 900 kr | 1 380 000 kr | 44% |
Antatt kilometerstand: 60 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 2 230 500 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 1 140 000 kr
- Verditap fra listepris
- 49%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| M8 Gran Coupé | 2 228 900 kr | 1 140 000 kr | 49% |
| M8 Coupé | 2 230 500 kr | 1 140 000 kr | 49% |
| M8 Cabriolet | 2 352 400 kr | 1 200 000 kr | 49% |
Antatt kilometerstand: 75 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 2 184 500 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 1 027 500 kr
- Verditap fra listepris
- 53%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| M8 Gran Coupé | 2 181 900 kr | 1 022 500 kr | 53% |
| M8 Coupé | 2 184 500 kr | 1 027 500 kr | 53% |
| M8 Cabriolet | 2 301 400 kr | 1 082 500 kr | 53% |
Antatt kilometerstand: 90 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 2 179 400 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 940 000 kr
- Verditap fra listepris
- 57%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| M8 Competition Gran Coupé | 2 178 100 kr | 940 000 kr | 57% |
| M8 Competition Coupé | 2 179 400 kr | 940 000 kr | 57% |
| M8 Competition Cabriolet | 2 294 700 kr | 990 000 kr | 57% |
Antatt kilometerstand: 105 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
Datagrunnlag: OFV listepris 2019–2024 · Sist oppdatert i Sonja: 14. okt. 2026, 12:22 · Kilde: Skatteetaten (listepris) · OFV
Verditap og listepris i NorgeSe interaktiv verditap-kurveEtter kilometerstand
Her er de samme tallene fordelt på kilometer: godkjent, feil og antall kontroller i hvert spenn.
| Km-stand | Godkjent | Trafikkfarlige feil | Større feil | Kontroller |
|---|---|---|---|---|
| < 50 000 km | 5 |
Trafikkfarlige feil: ikke godkjent. Større feil: alvorlig merknad — ikke det samme som trafikkfarlig.
Datagrunnlag: PKK 2024–2025 · Sist oppdatert i Sonja: 29. mai 2026, 12:03 · Kilde: Statens Vegvesen PKK (åpne filer)
- I Skaun
- 275
- Andel i kommunen: 5,6 %
- I Norge
- 197 162
- Andel av nasjonal bilpark: 6,9 %
Flest BMW etter kommune
Kommuner med flest registrerte BMW-personbiler i Norge (SSB 2025).
| Kommune | Registrert | Andel i Norge |
|---|---|---|
| Oslo | 18 862 | 9,6 % |
| Bergen | 8 784 | 4,5 % |
| Bærum | 7 081 | 3,6 % |
| Stavanger | 6 194 | 3,1 % |
| Trondheim | 5 301 | 2,7 % |
| Asker | 4 390 | 2,2 % |
| Kristiansand | 4 147 | 2,1 % |
| Drammen | 3 718 | 1,9 % |
| Lillestrøm | 3 441 | 1,7 % |
| Fredrikstad | 3 166 | 1,6 % |
| Sandnes | 3 075 | 1,6 % |
| Ålesund | 2 844 | 1,4 % |
| Skien | 2 453 | 1,2 % |
| Sandefjord | 2 413 | 1,2 % |
| Tønsberg | 2 349 | 1,2 % |
| Karmøy | 2 228 | 1,1 % |
| Nordre Follo | 2 188 | 1,1 % |
| Sarpsborg | 2 079 | 1,1 % |
| Arendal | 1 959 | 1,0 % |
| Tromsø | 1 941 | 1,0 % |
Klikk en kommune for lokal BMW-statistikk.
Datagrunnlag: Registrert per 31. desember 2025 · Sist oppdatert i Sonja: 28. mai 2026, 09:31 · Kilde: SSB tabell 07832
Lokalt
Selge BMW M8 i Skaun uten privat visning
Skal du selge en BMW M8 i Skaun, kan Sonja hente bilen hjemme hos deg når du har akseptert høyeste bud. Du slipper å lage annonse, svare på mange henvendelser, avtale prøvekjøringer og forhandle med flere kjøpere. Du registrerer bilen, gjør den klar med bilder, og forhandlere byr i en budrunde. Du velger om du selger.
Prosess
Slik fungerer det
Tre korte steg. Forhandlere byr. Du velger om du selger.
Slå opp bilen
Fyll inn regnr. og km-stand. Vi henter resten automatisk — din BMW M8.
Bilder og info
Last opp bilder og litt informasjon — eller hent dem inn fra Finn med ett trykk hvis du allerede har annonse. Bilen er da klar til å legges ut. Du trenger ikke gjøre mer — vi tar det derfra.
Forhandlere byr
Når alt er klart, kjører budrunden neste hverdag (vanligvis fra kl. 09:00). Du velger om du aksepterer høyeste bud.
Takker du ja, fikser vi utbetaling, eierskifte og henting i Skaun. Du slipper papirarbeidet.
Start med regnr. og kmLa forhandlere konkurrere om bilen din.
Spørsmål