Selg din Mercedes-Benz R320 Cdi i Gausdal
La forhandlere by på din Mercedes-Benz R320 Cdi i Gausdal. Gjør du ferdig bilder og svar i dag, kan budrunden starte og slutte i morgen. Helt kostnadsfritt.
R320 Cdi
Har du en Mercedes-Benz R320 Cdi i Gausdal?Start med regnr. og km. La forhandlere konkurrere om bilen din.
Gratis og uforpliktende.
Listepris og verditap for Mercedes-Benz R320 Cdi
Velg årsmodell for å se listepris og et veiledende anslag på bruktverdi i dag. Vi bruker offisiell listepris fra OFV (2006–2008) og legger til grunn 15 000 km per år. Verditapet er størst de første årene og flater deretter ut — det er ikke et fast beløp du mister hvert år.
EU-kontroll for Mercedes-Benz R320 Cdi
Basert på 21 EU-kontroller · 2023–2025 · 0.0 % godkjent · 4.8 % trafikkfarlige feil · 100.0 % større feil · gj.snitt 319 000 km ved kontroll
Funn på EU-kontroll handler om tilstand og mulige utbedringer — og dermed hva forhandlere er villige til å by. Vi viser åpne tall slik at du ser det samme grunnlaget som bransjen.
I Innlandet for alle Mercedes-Benz-biler i uttrekket (ikke bare R320 Cdi): 51.2 % godkjent, 2.3 % med trafikkfarlige feil — 16 640 kontroller.
Gruppert etter kontrollsted i fylke (ikke bosted eller registrert kommune).
Mercedes-Benz i Gausdal
328 registrerte Mercedes-Benz-personbiler utgjør 8,0 % av personbilene fra merker vi følger i Gausdal (SSB 2025).
Mercedes-Benz er mer populært i Gausdal enn landsgjennomsnittet (1,4× nasjonal andel).
- Median listepris
- 965 300 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 130 000 kr
- Verditap fra listepris
- 87%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| R320 CDI LANG 4M Aut (Kasse) | 636 600 kr | 85 000 kr | 87% |
| R320 CDI 4M Aut | 965 300 kr | 130 000 kr | 87% |
| R320 CDI LANG 4M Aut (Flerbruks) | 989 100 kr | 132 500 kr | 87% |
Antatt kilometerstand: 270 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 884 400 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 107 500 kr
- Verditap fra listepris
- 88%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| R320 CDI LANG 4M Aut (Kasse) | 625 700 kr | 77 500 kr | 88% |
| R320 CDI LANG 4M Aut Edition | 821 200 kr | 100 000 kr | 88% |
| R320 CDI 4M Aut | 947 600 kr | 115 000 kr | 88% |
| R320 CDI LANG 4M Aut (Flerbruks) | 971 200 kr | 117 500 kr | 88% |
Antatt kilometerstand: 285 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 904 400 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 100 000 kr
- Verditap fra listepris
- 89%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| R320 CDI Aut | 892 800 kr | 97 500 kr | 89% |
| R320 CDI LANG Aut | 916 000 kr | 100 000 kr | 89% |
Antatt kilometerstand: 300 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
Datagrunnlag: OFV listepris 2006–2008 · Sist oppdatert i Sonja: 14. okt. 2026, 12:22 · Kilde: Skatteetaten (listepris) · OFV
Verditap og listepris i NorgeSe interaktiv verditap-kurveEtter årsmodell
Hver rad er én årsmodell: andel godkjent, hvor ofte det blir funnet trafikkfarlige feil og større feil, og hvor mange kontroller tallene bygger på.
| År | Godkjent | Trafikkfarlige feil | Større feil | Kontroller |
|---|---|---|---|---|
| 2007 | 11 |
Trafikkfarlige feil: ikke godkjent. Større feil: alvorlig merknad — ikke det samme som trafikkfarlig.
Etter kilometerstand
Her er de samme tallene fordelt på kilometer: godkjent, feil og antall kontroller i hvert spenn.
| Km-stand | Godkjent | Trafikkfarlige feil | Større feil | Kontroller |
|---|---|---|---|---|
| 200 000+ km | 20 |
Trafikkfarlige feil: ikke godkjent. Større feil: alvorlig merknad — ikke det samme som trafikkfarlig.
Vanligste feil
Det kontrolløren oftest gir merknad på for akkurat denne bilen eller merket. Viser hvilke tema som kan skape ekstra utbedringskost om bilen har svake punkter.
Bremsesystem81.0 %
- Bremserør33.3 %
- Virkning – parkeringsbrems33.3 %
- Bremseslanger19.1 %
- Bremsetromler og bremseskiver14.3 %
- Bremsebånd og bremseklosser9.5 %
- Bremsewirer – stag og armer9.5 %
- Ytelse – parkeringsbrems4.8 %
- Blokkeringsfrie bremser (ABS)4.8 %
Lys og elektro61.9 %
- Hovedlykter – innstilling28.6 %
- Tåkelys – tilstand og virkemåte23.8 %
- Tåkelys – innstilling23.8 %
- Hovedlykter – tilstand og virkemåte9.5 %
- Ryggelys – tilstand og virkemåte9.5 %
- Skiltlys – tilstand og virkemåte9.5 %
- Hovedlykter – samsvar med kravene4.8 %
- Hovedlykter – automatisk nivåregulering4.8 %
Aksler, hjul og dekk42.9 %
- Fjærer og stabilisator14.3 %
- Opphengskuler og foringer14.3 %
- Hjullager9.5 %
- Dekk4.8 %
- Støtdempere4.8 %
Støy og utslipp28.6 %
- Væskelekkasjer19.1 %
- Avgass generelt og motorgange9.5 %
- Røyktetthet (opasitet)4.8 %
Understell og karosseri19.1 %
- Tilstand på understell og ramme4.8 %
- Eksosrør og lyddempere4.8 %
- Drivverk4.8 %
- Innvendig og utvendig tilbehør og utstyr4.8 %
Sikt9.5 %
- Vinduenes tilstand9.5 %
Sikkerhetsutstyr9.5 %
- Bilbelters tilstand4.8 %
- Lydsignal (horn)4.8 %
Styring4.8 %
- Styreinnretningens tilstand4.8 %
- Servostyring4.8 %
Datagrunnlag: PKK 2023–2025 · Sist oppdatert i Sonja: 29. mai 2026, 12:03 · Kilde: Statens Vegvesen PKK (åpne filer)
- I Gausdal
- 328
- Andel i kommunen: 8,0 %
- I Norge
- 160 636
- Andel av nasjonal bilpark: 5,7 %
Flest Mercedes-Benz etter kommune
Kommuner med flest registrerte Mercedes-Benz-personbiler i Norge (SSB 2025).
| Kommune | Registrert | Andel i Norge |
|---|---|---|
| Oslo | 14 943 | 9,3 % |
| Bergen | 5 889 | 3,7 % |
| Trondheim | 4 264 | 2,7 % |
| Bærum | 4 040 | 2,5 % |
| Stavanger | 3 833 | 2,4 % |
| Drammen | 2 946 | 1,8 % |
| Lillestrøm | 2 938 | 1,8 % |
| Asker | 2 831 | 1,8 % |
| Kristiansand | 2 803 | 1,7 % |
| Fredrikstad | 2 645 | 1,6 % |
| Sandnes | 2 361 | 1,5 % |
| Tromsø | 1 976 | 1,2 % |
| Ålesund | 1 935 | 1,2 % |
| Tønsberg | 1 821 | 1,1 % |
| Sarpsborg | 1 802 | 1,1 % |
| Lørenskog | 1 748 | 1,1 % |
| Skien | 1 709 | 1,1 % |
| Nordre Follo | 1 694 | 1,1 % |
| Sandefjord | 1 680 | 1,0 % |
| Indre Østfold | 1 622 | 1,0 % |
Klikk en kommune for lokal Mercedes-Benz-statistikk.
Datagrunnlag: Registrert per 31. desember 2025 · Sist oppdatert i Sonja: 28. mai 2026, 09:31 · Kilde: SSB tabell 07832
Lokalt
Selge Mercedes-Benz R320 Cdi i Gausdal uten privat visning
Skal du selge en Mercedes-Benz R320 Cdi i Gausdal, kan Sonja hente bilen hjemme hos deg når du har akseptert høyeste bud. Du slipper å lage annonse, svare på mange henvendelser, avtale prøvekjøringer og forhandle med flere kjøpere. Du registrerer bilen, gjør den klar med bilder, og forhandlere byr i en budrunde. Du velger om du selger.
Mer om Mercedes-Benz R320 Cdi
Prosess
Slik fungerer det
Tre korte steg. Forhandlere byr. Du velger om du selger.
Slå opp bilen
Fyll inn regnr. og km-stand. Vi henter resten automatisk — din Mercedes-Benz R320 Cdi.
Bilder og info
Last opp bilder og litt informasjon — eller hent dem inn fra Finn med ett trykk hvis du allerede har annonse. Bilen er da klar til å legges ut. Du trenger ikke gjøre mer — vi tar det derfra.
Forhandlere byr
Når alt er klart, kjører budrunden neste hverdag (vanligvis fra kl. 09:00). Du velger om du aksepterer høyeste bud.
Takker du ja, fikser vi utbetaling, eierskifte og henting i Gausdal. Du slipper papirarbeidet.
Start med regnr. og kmLa forhandlere konkurrere om bilen din.
Spørsmål