Selg din Jaguar I-PACE i Lyngen
La forhandlere by på din Jaguar I-PACE i Lyngen. Gjør du ferdig bilder og svar i dag, kan budrunden starte og slutte i morgen. Helt kostnadsfritt.
I-PACE
Har du en Jaguar I-PACE i Lyngen?Start med regnr. og km. La forhandlere konkurrere om bilen din.
Gratis og uforpliktende.
Listepris og verditap for Jaguar I-PACE
Velg årsmodell for å se listepris og et veiledende anslag på bruktverdi i dag. Vi bruker offisiell listepris fra OFV (2018–2025) og legger til grunn 15 000 km per år. Verditapet er størst de første årene og flater deretter ut — det er ikke et fast beløp du mister hvert år.
EU-kontroll for Jaguar I-PACE
Basert på 10 275 EU-kontroller · 2023–2025 · 82.2 % godkjent · 0.2 % trafikkfarlige feil · 17.8 % større feil · gj.snitt 97 000 km ved kontroll
Funn på EU-kontroll handler om tilstand og mulige utbedringer — og dermed hva forhandlere er villige til å by. Vi viser åpne tall slik at du ser det samme grunnlaget som bransjen. Jaguar I-PACE klarer seg 5% bedre i EU-kontroll enn andre biler fra samme årsklasse. Forhandlere sjekker slik historikk når de byr — en sterk modell er et pluss du slipper å argumentere for selv.
I Troms (kontrollsted): 83.8 % godkjent, 0.0 % med trafikkfarlige feil — basert på 197 kontroller.
Gruppert etter kontrollsted i fylke (ikke bosted eller registrert kommune).
Jaguar i Lyngen
4 registrerte Jaguar-personbiler utgjør 0,2 % av personbilene fra merker vi følger i Lyngen (SSB 2025).
Jaguar er mindre utbredt i Lyngen enn landsgjennomsnittet (0,6× nasjonal andel).
- Median listepris
- 1 037 950 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 850 000 kr
- Verditap fra listepris
- 18%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| I-PACE EV400 AWD R-Dynamic S | 937 950 kr | 767 500 kr | 18% |
| I-PACE EV400 AWD SE | 1 037 950 kr | 850 000 kr | 18% |
| I-PACE EV400 AWD R-Dynamic HSE | 1 140 950 kr | 935 000 kr | 18% |
Antatt kilometerstand: 15 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 1 037 950 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 740 000 kr
- Verditap fra listepris
- 29%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| I-PACE EV400 AWD R-Dynamic S | 937 950 kr | 667 500 kr | 29% |
| I-PACE EV400 AWD SE | 1 037 950 kr | 740 000 kr | 29% |
| I-PACE EV400 AWD R-Dynamic HSE | 1 140 950 kr | 812 500 kr | 29% |
Antatt kilometerstand: 30 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 1 036 950 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 650 000 kr
- Verditap fra listepris
- 37%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| I-PACE EV400 AWD R-Dynamic S | 936 950 kr | 585 000 kr | 38% |
| I-PACE EV400 AWD SE | 1 036 950 kr | 650 000 kr | 37% |
| I-PACE EV400 AWD R-Dynamic HSE | 1 137 950 kr | 712 500 kr | 37% |
Antatt kilometerstand: 45 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 767 450 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 432 500 kr
- Verditap fra listepris
- 44%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| I-PACE EV400 AWD S | 707 950 kr | 400 000 kr | 43% |
| I-PACE EV400 AWD Black | 756 950 kr | 427 500 kr | 44% |
| I-PACE EV400 AWD SE | 777 950 kr | 437 500 kr | 44% |
| I-PACE EV400 AWD HSE | 831 950 kr | 467 500 kr | 44% |
Antatt kilometerstand: 60 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 764 950 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 390 000 kr
- Verditap fra listepris
- 49%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| I-PACE EV320 AWD S | 628 950 kr | 322 500 kr | 49% |
| I-PACE EV320 AWD SE | 702 950 kr | 360 000 kr | 49% |
| I-PACE EV400 AWD S | 737 950 kr | 377 500 kr | 49% |
| I-PACE EV320 AWD HSE | 764 950 kr | 390 000 kr | 49% |
| I-PACE EV400 AWD Black | 789 950 kr | 405 000 kr | 49% |
| I-PACE EV400 AWD SE | 811 950 kr | 415 000 kr | 49% |
| I-PACE EV400 AWD HSE | 873 950 kr | 445 000 kr | 49% |
Antatt kilometerstand: 75 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 751 450 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 355 000 kr
- Verditap fra listepris
- 53%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| I-PACE EV320 AWD Auto S | 628 950 kr | 295 000 kr | 53% |
| I-PACE EV320 AWD Auto SE | 702 950 kr | 330 000 kr | 53% |
| I-PACE EV400 AWD Auto S | 737 950 kr | 345 000 kr | 53% |
| I-PACE EV320 AWD Auto HSE | 764 950 kr | 360 000 kr | 53% |
| I-PACE EV400 AWD Auto SE | 811 950 kr | 382 500 kr | 53% |
| I-PACE EV400 AWD Auto HSE | 873 950 kr | 410 000 kr | 53% |
Antatt kilometerstand: 90 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 714 950 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 310 000 kr
- Verditap fra listepris
- 57%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| I-PACE 400hk AWD Auto S | 639 950 kr | 277 500 kr | 57% |
| I-PACE 400hk AWD Auto SE | 714 950 kr | 310 000 kr | 57% |
| I-PACE 400hk AWD Auto HSE | 764 950 kr | 330 000 kr | 57% |
Antatt kilometerstand: 105 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 712 950 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 280 000 kr
- Verditap fra listepris
- 61%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| I-PACE 400hk AWD Auto S | 589 950 kr | 232 500 kr | 61% |
| I-PACE 400hk AWD Auto SE | 688 950 kr | 270 000 kr | 61% |
| I-PACE 400hk AWD Auto HSE | 736 950 kr | 290 000 kr | 61% |
| I-PACE 400hk AWD Auto First Edition | 819 950 kr | 322 500 kr | 61% |
Antatt kilometerstand: 120 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
Datagrunnlag: OFV listepris 2018–2025 · Sist oppdatert i Sonja: 14. okt. 2026, 12:22 · Kilde: Skatteetaten (listepris) · OFV
Verditap og listepris i NorgeSe interaktiv verditap-kurveEtter årsmodell
Hver rad er én årsmodell: andel godkjent, hvor ofte det blir funnet trafikkfarlige feil og større feil, og hvor mange kontroller tallene bygger på.
| År | Godkjent | Trafikkfarlige feil | Større feil | Kontroller |
|---|---|---|---|---|
| 2021 | 761 | |||
| 2020 | 1 694 | |||
| 2019 | 6 575 | |||
| 2018 | 1 221 |
Trafikkfarlige feil: ikke godkjent. Større feil: alvorlig merknad — ikke det samme som trafikkfarlig.
Etter kilometerstand
Her er de samme tallene fordelt på kilometer: godkjent, feil og antall kontroller i hvert spenn.
| Km-stand | Godkjent | Trafikkfarlige feil | Større feil | Kontroller |
|---|---|---|---|---|
| < 50 000 km | 2 466 | |||
| 50–100 000 km | 6 251 | |||
| 100–150 000 km | 1 399 | |||
| 150–200 000 km | 129 | |||
| 200 000+ km | 30 |
Trafikkfarlige feil: ikke godkjent. Større feil: alvorlig merknad — ikke det samme som trafikkfarlig.
Vanligste feil
Det kontrolløren oftest gir merknad på for akkurat denne bilen eller merket. Viser hvilke tema som kan skape ekstra utbedringskost om bilen har svake punkter.
Lys og elektro6.0 %
- Hovedlykter – innstilling2.4 %
- Fremdriftsbatteri1.6 %
- Ladekabel – ekstern0.9 %
- Tåkelys – innstilling0.6 %
- Elektrisk forbindelse mellom motorvogn og tilhenger0.2 %
- Blinklys og nødsignallys – tilstand og virkemåte0.2 %
- Parklys/baklys/kjørelys/markeringslys – tilstand og virkemåte0.2 %
- Tåkelys – tilstand og virkemåte0.2 %
- Hovedlykter – lyktespyler0.2 %
- Ladekontakt0.2 %
- Stopplys – tilstand og virkemåte0.1 %
- Hovedlykter – tilstand og virkemåte0.1 %
Aksler, hjul og dekk5.7 %
- Opphengskuler og foringer3.2 %
- Hjullager1.3 %
- Dekk1.0 %
- Hjulnav0.2 %
- Støtdempere0.1 %
- Felg0.1 %
- Bærearmer og opphengsarmer0.1 %
Bremsesystem5.5 %
- Bremsetromler og bremseskiver3.5 %
- Bremsepedalens tilstand og vandring1.0 %
- Bremsebånd og bremseklosser0.7 %
- Ytelse – driftsbrems0.4 %
- Bremsekraftforsterker og hovedsylinder0.1 %
- Bremsevæske0.1 %
- Bremserør0.1 %
- Bremsevirkning0.1 %
- Bremseslanger0.1 %
Styring3.8 %
- Styremekanismens tilstand3.5 %
- Rattstamme – rattakselledd og styredemper0.2 %
Sikt0.8 %
- Vinduenes tilstand0.6 %
- Speil og speilinnretninger0.1 %
- Vindusvisker frontrute0.1 %
Understell og karosseri0.6 %
- Skjerming av hjul og skvettlapper0.2 %
- Dører og låsemekanismer0.2 %
- Støtfangere – sidehinder og underkjøringshinder0.1 %
Sikkerhetsutstyr0.4 %
- SRS-systemer0.2 %
- Bilbelters tilstand0.1 %
- Elektronisk stabilitetssystem (ESC)0.1 %
Identifikasjon0.1 %
- Kjennemerker0.1 %
Datagrunnlag: PKK 2023–2025 · Sist oppdatert i Sonja: 29. mai 2026, 12:03 · Kilde: Statens Vegvesen PKK (åpne filer)
- I Lyngen
- 4
- Andel i kommunen: 0,2 %
- I Norge
- 10 791
- Andel av nasjonal bilpark: 0,4 %
Flest Jaguar etter kommune
Kommuner med flest registrerte Jaguar-personbiler i Norge (SSB 2025).
| Kommune | Registrert | Andel i Norge |
|---|---|---|
| Oslo | 1 738 | 16,1 % |
| Bergen | 582 | 5,4 % |
| Bærum | 518 | 4,8 % |
| Trondheim | 507 | 4,7 % |
| Stavanger | 452 | 4,2 % |
| Asker | 411 | 3,8 % |
| Sandnes | 232 | 2,1 % |
| Kristiansand | 196 | 1,8 % |
| Fredrikstad | 177 | 1,6 % |
| Lillestrøm | 176 | 1,6 % |
| Sola | 175 | 1,6 % |
| Nordre Follo | 169 | 1,6 % |
| Drammen | 166 | 1,5 % |
| Tønsberg | 146 | 1,4 % |
| Sandefjord | 136 | 1,3 % |
| Skien | 114 | 1,1 % |
| Larvik | 113 | 1,0 % |
| Tromsø | 112 | 1,0 % |
| Moss | 104 | 1,0 % |
| Lørenskog | 94 | 0,9 % |
Klikk en kommune for lokal Jaguar-statistikk.
Datagrunnlag: Registrert per 31. desember 2025 · Sist oppdatert i Sonja: 28. mai 2026, 09:31 · Kilde: SSB tabell 07832
Lokalt
Selge Jaguar I-PACE i Lyngen uten privat visning
Skal du selge en Jaguar I-PACE i Lyngen, kan Sonja hente bilen hjemme hos deg når du har akseptert høyeste bud. Du slipper å lage annonse, svare på mange henvendelser, avtale prøvekjøringer og forhandle med flere kjøpere. Du registrerer bilen, gjør den klar med bilder, og forhandlere byr i en budrunde. Du velger om du selger.
Mer om Jaguar I-PACE
Prosess
Slik fungerer det
Tre korte steg. Forhandlere byr. Du velger om du selger.
Slå opp bilen
Fyll inn regnr. og km-stand. Vi henter resten automatisk — din Jaguar I-PACE.
Bilder og info
Last opp bilder og litt informasjon — eller hent dem inn fra Finn med ett trykk hvis du allerede har annonse. Bilen er da klar til å legges ut. Du trenger ikke gjøre mer — vi tar det derfra.
Forhandlere byr
Når alt er klart, kjører budrunden neste hverdag (vanligvis fra kl. 09:00). Du velger om du aksepterer høyeste bud.
Takker du ja, fikser vi utbetaling, eierskifte og henting i Lyngen. Du slipper papirarbeidet.
Start med regnr. og kmLa forhandlere konkurrere om bilen din.
Spørsmål