Selg din Fiat Croma i Malvik
La forhandlere by på din Fiat Croma i Malvik. Gjør du ferdig bilder og svar i dag, kan budrunden starte og slutte i morgen. Helt kostnadsfritt.
Croma
Har du en Fiat Croma i Malvik?Start med regnr. og km. La forhandlere konkurrere om bilen din.
Gratis og uforpliktende.
Listepris og verditap for Fiat Croma
Velg årsmodell for å se listepris og et veiledende anslag på bruktverdi i dag. Vi bruker offisiell listepris fra OFV (2009) og legger til grunn 15 000 km per år. Verditapet er størst de første årene og flater deretter ut — det er ikke et fast beløp du mister hvert år.
EU-kontroll for Fiat Croma
Basert på 124 EU-kontroller · 2023–2025 · 9.7 % godkjent · 5.7 % trafikkfarlige feil · 90.3 % større feil · gj.snitt 200 000 km ved kontroll
Funn på EU-kontroll handler om tilstand og mulige utbedringer — og dermed hva forhandlere er villige til å by. Vi viser åpne tall slik at du ser det samme grunnlaget som bransjen.
I Trøndelag for alle Fiat-biler i uttrekket (ikke bare Croma): 33.5 % godkjent, 2.9 % med trafikkfarlige feil — 588 kontroller.
Gruppert etter kontrollsted i fylke (ikke bosted eller registrert kommune).
Fiat i Malvik
23 registrerte Fiat-personbiler utgjør 0,3 % av personbilene fra merker vi følger i Malvik (SSB 2025).
Fiat er mindre utbredt i Malvik enn landsgjennomsnittet (0,8× nasjonal andel).
- Median listepris
- 364 900 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 80 000 kr
- Verditap fra listepris
- 78%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| Croma 1,9 Multijet 120HK Pur-O2 Dynamic | 329 900 kr | 72 500 kr | 78% |
| Croma 1,9 Multijet 150HK Automat | 399 900 kr | 87 500 kr | 78% |
Antatt kilometerstand: 255 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
Datagrunnlag: OFV listepris 2009 · Sist oppdatert i Sonja: 14. okt. 2026, 12:22 · Kilde: Skatteetaten (listepris) · OFV
Verditap og listepris i NorgeSe interaktiv verditap-kurveEtter årsmodell
Hver rad er én årsmodell: andel godkjent, hvor ofte det blir funnet trafikkfarlige feil og større feil, og hvor mange kontroller tallene bygger på.
| År | Godkjent | Trafikkfarlige feil | Større feil | Kontroller |
|---|---|---|---|---|
| 2010 | 56 | |||
| 2009 | 52 |
Trafikkfarlige feil: ikke godkjent. Større feil: alvorlig merknad — ikke det samme som trafikkfarlig.
Etter kilometerstand
Her er de samme tallene fordelt på kilometer: godkjent, feil og antall kontroller i hvert spenn.
| Km-stand | Godkjent | Trafikkfarlige feil | Større feil | Kontroller |
|---|---|---|---|---|
| 50–100 000 km | 9 | |||
| 100–150 000 km | 27 | |||
| 150–200 000 km | 50 | |||
| 200 000+ km | 38 |
Trafikkfarlige feil: ikke godkjent. Større feil: alvorlig merknad — ikke det samme som trafikkfarlig.
Vanligste feil
Det kontrolløren oftest gir merknad på for akkurat denne bilen eller merket. Viser hvilke tema som kan skape ekstra utbedringskost om bilen har svake punkter.
Aksler, hjul og dekk53.2 %
- Fjærer og stabilisator29.8 %
- Opphengskuler og foringer18.6 %
- Hjullager8.9 %
- Støtdempere8.1 %
- Dekk6.5 %
- Hjulnav2.4 %
Lys og elektro45.2 %
- Hovedlykter – innstilling18.6 %
- Hovedlykter – lyktespyler9.7 %
- Hovedlykter – tilstand og virkemåte7.3 %
- Tåkelys – tilstand og virkemåte7.3 %
- Tåkelys – innstilling6.5 %
- Elektrisk forbindelse mellom motorvogn og tilhenger6.5 %
- Parklys/baklys/kjørelys/markeringslys – tilstand og virkemåte5.7 %
- Batteri(er)4.8 %
- Skiltlys – tilstand og virkemåte4.0 %
- Hovedlykter – automatisk nivåregulering3.2 %
- Stopplys – tilstand og virkemåte2.4 %
- Blinklys og nødsignallys – tilstand og virkemåte1.6 %
- Tåkelys – samsvar med kravene1.6 %
- Ryggelys – tilstand og virkemåte1.6 %
Bremsesystem44.4 %
- Ytelse – driftsbrems22.6 %
- Bremsetromler og bremseskiver21.0 %
- Bremsebånd og bremseklosser6.5 %
- Bremseslanger5.7 %
- Blokkeringsfrie bremser (ABS)2.4 %
- Bremsevæske2.4 %
- Parkeringsbrems – betjeningsarm og låseinnretning1.6 %
- Virkning – parkeringsbrems1.6 %
Understell og karosseri41.1 %
- Eksosrør og lyddempere22.6 %
- Dører og låsemekanismer10.5 %
- Tilstand på understell og ramme8.1 %
- Koplingsinnretninger og tilhengerfeste5.7 %
Styring20.2 %
- Styremekanismens tilstand18.6 %
Støy og utslipp16.1 %
- Røyktetthet (opasitet)7.3 %
- Avgass generelt og motorgange5.7 %
- Væskelekkasjer5.7 %
Sikt11.3 %
- Vindusspyler frontrute5.7 %
- Sikt3.2 %
- Vinduenes tilstand2.4 %
Sikkerhetsutstyr2.4 %
Datagrunnlag: PKK 2023–2025 · Sist oppdatert i Sonja: 29. mai 2026, 12:03 · Kilde: Statens Vegvesen PKK (åpne filer)
- I Malvik
- 23
- Andel i kommunen: 0,3 %
- I Norge
- 9 718
- Andel av nasjonal bilpark: 0,3 %
Flest Fiat etter kommune
Kommuner med flest registrerte Fiat-personbiler i Norge (SSB 2025).
| Kommune | Registrert | Andel i Norge |
|---|---|---|
| Oslo | 1 026 | 10,6 % |
| Stavanger | 543 | 5,6 % |
| Bergen | 425 | 4,4 % |
| Sandnes | 312 | 3,2 % |
| Bærum | 304 | 3,1 % |
| Kristiansand | 251 | 2,6 % |
| Trondheim | 231 | 2,4 % |
| Asker | 223 | 2,3 % |
| Sandefjord | 195 | 2,0 % |
| Tønsberg | 166 | 1,7 % |
| Fredrikstad | 157 | 1,6 % |
| Drammen | 155 | 1,6 % |
| Færder | 136 | 1,4 % |
| Larvik | 135 | 1,4 % |
| Skien | 133 | 1,4 % |
| Arendal | 133 | 1,4 % |
| Lillestrøm | 132 | 1,4 % |
| Moss | 121 | 1,2 % |
| Ålesund | 120 | 1,2 % |
| Sarpsborg | 116 | 1,2 % |
Klikk en kommune for lokal Fiat-statistikk.
Datagrunnlag: Registrert per 31. desember 2025 · Sist oppdatert i Sonja: 28. mai 2026, 09:31 · Kilde: SSB tabell 07832
Lokalt
Selge Fiat Croma i Malvik uten privat visning
Skal du selge en Fiat Croma i Malvik, kan Sonja hente bilen hjemme hos deg når du har akseptert høyeste bud. Du slipper å lage annonse, svare på mange henvendelser, avtale prøvekjøringer og forhandle med flere kjøpere. Du registrerer bilen, gjør den klar med bilder, og forhandlere byr i en budrunde. Du velger om du selger.
Mer om Fiat Croma
Prosess
Slik fungerer det
Tre korte steg. Forhandlere byr. Du velger om du selger.
Slå opp bilen
Fyll inn regnr. og km-stand. Vi henter resten automatisk — din Fiat Croma.
Bilder og info
Last opp bilder og litt informasjon — eller hent dem inn fra Finn med ett trykk hvis du allerede har annonse. Bilen er da klar til å legges ut. Du trenger ikke gjøre mer — vi tar det derfra.
Forhandlere byr
Når alt er klart, kjører budrunden neste hverdag (vanligvis fra kl. 09:00). Du velger om du aksepterer høyeste bud.
Takker du ja, fikser vi utbetaling, eierskifte og henting i Malvik. Du slipper papirarbeidet.
Start med regnr. og kmLa forhandlere konkurrere om bilen din.
Spørsmål