Selg din Citroën Xantia-Turbo i Sveio
La forhandlere by på din Citroën Xantia-Turbo i Sveio. Gjør du ferdig bilder og svar i dag, kan budrunden starte og slutte i morgen. Helt kostnadsfritt.
Xantia-Turbo
Har du en Citroën Xantia-Turbo i Sveio?Start med regnr. og km. La forhandlere konkurrere om bilen din.
Gratis og uforpliktende.
Listepris og verditap for Citroën Xantia-Turbo
Velg årsmodell for å se listepris og et veiledende anslag på bruktverdi i dag. Vi bruker offisiell listepris fra OFV (1994–1997) og legger til grunn 15 000 km per år. Verditapet er størst de første årene og flater deretter ut — det er ikke et fast beløp du mister hvert år.
EU-kontroll for Citroën Xantia-Turbo
Basert på 7 EU-kontroller · 2023–2025 · 0.0 % godkjent · 0.0 % trafikkfarlige feil · 100.0 % større feil · gj.snitt 264 000 km ved kontroll
Funn på EU-kontroll handler om tilstand og mulige utbedringer — og dermed hva forhandlere er villige til å by. Vi viser åpne tall slik at du ser det samme grunnlaget som bransjen.
I Vestland for alle Citroën-biler i uttrekket (ikke bare Xantia-Turbo): 38.8 % godkjent, 3.2 % med trafikkfarlige feil — 5 167 kontroller.
Gruppert etter kontrollsted i fylke (ikke bosted eller registrert kommune).
Citroën i Sveio
45 registrerte Citroën-personbiler utgjør 1,3 % av personbilene fra merker vi følger i Sveio (SSB 2025).
Citroën er mer populært i Sveio enn landsgjennomsnittet (1,1× nasjonal andel).
- Median listepris
- 314 000 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 25 000 kr
- Verditap fra listepris
- 92%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| XANTIA TURBO CT VSX | 314 000 kr | 25 000 kr | 92% |
Antatt kilometerstand: 435 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 241 000 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 22 500 kr
- Verditap fra listepris
- 91%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| XANTIA TURBO D | 241 000 kr | 22 500 kr | 91% |
Antatt kilometerstand: 480 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
Datagrunnlag: OFV listepris 1994–1997 · Sist oppdatert i Sonja: 14. okt. 2026, 12:22 · Kilde: Skatteetaten (listepris) · OFV
Verditap og listepris i NorgeSe interaktiv verditap-kurveEtter kilometerstand
Her er de samme tallene fordelt på kilometer: godkjent, feil og antall kontroller i hvert spenn.
| Km-stand | Godkjent | Trafikkfarlige feil | Større feil | Kontroller |
|---|---|---|---|---|
| 200 000+ km | 6 |
Trafikkfarlige feil: ikke godkjent. Større feil: alvorlig merknad — ikke det samme som trafikkfarlig.
Vanligste feil
Det kontrolløren oftest gir merknad på for akkurat denne bilen eller merket. Viser hvilke tema som kan skape ekstra utbedringskost om bilen har svake punkter.
Lys og elektro71.4 %
- Tåkelys – innstilling57.1 %
- Tåkelys – tilstand og virkemåte28.6 %
- Hovedlykter – innstilling14.3 %
- Parklys/baklys/kjørelys/markeringslys – tilstand og virkemåte14.3 %
- Blinklys og nødsignallys – tilstand og virkemåte14.3 %
- Elektrisk forbindelse mellom motorvogn og tilhenger14.3 %
- Batteri(er)14.3 %
Aksler, hjul og dekk42.9 %
- Opphengskuler og foringer42.9 %
Støy og utslipp42.9 %
- Væskelekkasjer28.6 %
- Røyktetthet (opasitet)14.3 %
Bremsesystem28.6 %
- Bremsetromler og bremseskiver14.3 %
- Blokkeringsfrie bremser (ABS)14.3 %
Styring28.6 %
- Styremekanismens tilstand28.6 %
Sikt14.3 %
- Vindusvisker frontrute14.3 %
Understell og karosseri14.3 %
- Eksosrør og lyddempere14.3 %
- Førersete14.3 %
Datagrunnlag: PKK 2023–2025 · Sist oppdatert i Sonja: 29. mai 2026, 12:03 · Kilde: Statens Vegvesen PKK (åpne filer)
- I Sveio
- 45
- Andel i kommunen: 1,3 %
- I Norge
- 32 918
- Andel av nasjonal bilpark: 1,2 %
Flest Citroën etter kommune
Kommuner med flest registrerte Citroën-personbiler i Norge (SSB 2025).
| Kommune | Registrert | Andel i Norge |
|---|---|---|
| Oslo | 2 807 | 8,5 % |
| Bergen | 1 740 | 5,3 % |
| Bærum | 893 | 2,7 % |
| Stavanger | 807 | 2,5 % |
| Trondheim | 782 | 2,4 % |
| Kristiansand | 720 | 2,2 % |
| Drammen | 703 | 2,1 % |
| Asker | 680 | 2,1 % |
| Fredrikstad | 656 | 2,0 % |
| Tønsberg | 547 | 1,7 % |
| Sandnes | 539 | 1,6 % |
| Ålesund | 502 | 1,5 % |
| Skien | 490 | 1,5 % |
| Sandefjord | 487 | 1,5 % |
| Moss | 473 | 1,4 % |
| Lillestrøm | 453 | 1,4 % |
| Grimstad | 425 | 1,3 % |
| Sarpsborg | 412 | 1,3 % |
| Larvik | 402 | 1,2 % |
| Nordre Follo | 391 | 1,2 % |
Klikk en kommune for lokal Citroën-statistikk.
Datagrunnlag: Registrert per 31. desember 2025 · Sist oppdatert i Sonja: 28. mai 2026, 09:31 · Kilde: SSB tabell 07832
Lokalt
Selge Citroën Xantia-Turbo i Sveio uten privat visning
Skal du selge en Citroën Xantia-Turbo i Sveio, kan Sonja hente bilen hjemme hos deg når du har akseptert høyeste bud. Du slipper å lage annonse, svare på mange henvendelser, avtale prøvekjøringer og forhandle med flere kjøpere. Du registrerer bilen, gjør den klar med bilder, og forhandlere byr i en budrunde. Du velger om du selger.
Mer om Citroën Xantia-Turbo
Prosess
Slik fungerer det
Tre korte steg. Forhandlere byr. Du velger om du selger.
Slå opp bilen
Fyll inn regnr. og km-stand. Vi henter resten automatisk — din Citroën Xantia-Turbo.
Bilder og info
Last opp bilder og litt informasjon — eller hent dem inn fra Finn med ett trykk hvis du allerede har annonse. Bilen er da klar til å legges ut. Du trenger ikke gjøre mer — vi tar det derfra.
Forhandlere byr
Når alt er klart, kjører budrunden neste hverdag (vanligvis fra kl. 09:00). Du velger om du aksepterer høyeste bud.
Takker du ja, fikser vi utbetaling, eierskifte og henting i Sveio. Du slipper papirarbeidet.
Start med regnr. og kmLa forhandlere konkurrere om bilen din.
Spørsmål