Selg din Citroën C-Crosser Excl i Bømlo
La forhandlere by på din Citroën C-Crosser Excl i Bømlo. Gjør du ferdig bilder og svar i dag, kan budrunden starte og slutte i morgen. Helt kostnadsfritt.
C-Crosser Excl
Har du en Citroën C-Crosser Excl i Bømlo?Start med regnr. og km. La forhandlere konkurrere om bilen din.
Gratis og uforpliktende.
EU-kontroll for Citroën C-Crosser Excl
Basert på 110 EU-kontroller · 2023–2025 · 27.3 % godkjent · 3.6 % trafikkfarlige feil · 72.7 % større feil · gj.snitt 232 000 km ved kontroll
Funn på EU-kontroll handler om tilstand og mulige utbedringer — og dermed hva forhandlere er villige til å by. Vi viser åpne tall slik at du ser det samme grunnlaget som bransjen.
I Vestland for alle Citroën-biler i uttrekket (ikke bare C-Crosser Excl): 38.8 % godkjent, 3.2 % med trafikkfarlige feil — 5 167 kontroller.
Gruppert etter kontrollsted i fylke (ikke bosted eller registrert kommune).
Citroën i Bømlo
69 registrerte Citroën-personbiler utgjør 1,0 % av personbilene fra merker vi følger i Bømlo (SSB 2025).
Citroën er mindre utbredt i Bømlo enn landsgjennomsnittet (0,9× nasjonal andel).
Etter årsmodell
Hver rad er én årsmodell: andel godkjent, hvor ofte det blir funnet trafikkfarlige feil og større feil, og hvor mange kontroller tallene bygger på.
| År | Godkjent | Trafikkfarlige feil | Større feil | Kontroller |
|---|---|---|---|---|
| 2009 | 82 | |||
| 2008 | 28 |
Trafikkfarlige feil: ikke godkjent. Større feil: alvorlig merknad — ikke det samme som trafikkfarlig.
Etter kilometerstand
Her er de samme tallene fordelt på kilometer: godkjent, feil og antall kontroller i hvert spenn.
| Km-stand | Godkjent | Trafikkfarlige feil | Større feil | Kontroller |
|---|---|---|---|---|
| 100–150 000 km | 17 | |||
| 150–200 000 km | 36 | |||
| 200 000+ km | 57 |
Trafikkfarlige feil: ikke godkjent. Større feil: alvorlig merknad — ikke det samme som trafikkfarlig.
Vanligste feil
Det kontrolløren oftest gir merknad på for akkurat denne bilen eller merket. Viser hvilke tema som kan skape ekstra utbedringskost om bilen har svake punkter.
Bremsesystem46.4 %
- Bremsetromler og bremseskiver22.7 %
- Bremserør18.2 %
- Ytelse – driftsbrems14.5 %
- Bremsebånd og bremseklosser4.5 %
- Parkeringsbrems – betjeningsarm og låseinnretning2.7 %
- Ytelse – parkeringsbrems2.7 %
- Bremseslanger1.8 %
- Bremsevæske1.8 %
- Bremsekraftforsterker og hovedsylinder0.9 %
- Bremsevirkning0.9 %
- Virkning – parkeringsbrems0.9 %
Lys og elektro39.1 %
- Hovedlykter – innstilling14.5 %
- Parklys/baklys/kjørelys/markeringslys – tilstand og virkemåte12.7 %
- Tåkelys – innstilling8.2 %
- Hovedlykter – lyktespyler5.5 %
- Skiltlys – tilstand og virkemåte5.5 %
- Hovedlykter – automatisk nivåregulering4.5 %
- Tåkelys – tilstand og virkemåte4.5 %
- Hovedlykter – tilstand og virkemåte3.6 %
- Elektrisk forbindelse mellom motorvogn og tilhenger3.6 %
- Ikke-obligatoriske lykter og refleksinnretninger2.7 %
- Batteri(er)2.7 %
- Ryggelys – tilstand og virkemåte1.8 %
Aksler, hjul og dekk39.1 %
- Opphengskuler og foringer20.9 %
- Fjærer og stabilisator9.1 %
- Hjullager4.5 %
- Støtdempere4.5 %
- Dekk3.6 %
- Hjulnav2.7 %
- Aksler – tilstand og innfestning1.8 %
Styring18.2 %
- Styremekanismens tilstand15.4 %
- Retningsstabilitet og selvoppretting1.8 %
Understell og karosseri11.8 %
- Drivstofftank og rør/slange4.5 %
- Tilstand på understell og ramme3.6 %
- Eksosrør og lyddempere3.6 %
Støy og utslipp11.8 %
- Røyktetthet (opasitet)6.4 %
- Avgass generelt og motorgange6.4 %
- Væskelekkasjer1.8 %
Sikkerhetsutstyr3.6 %
- Bilbelters tilstand2.7 %
Sikt2.7 %
Datagrunnlag: PKK 2023–2025 · Sist oppdatert i Sonja: 29. mai 2026, 12:03 · Kilde: Statens Vegvesen PKK (åpne filer)
- I Bømlo
- 69
- Andel i kommunen: 1,0 %
- I Norge
- 32 918
- Andel av nasjonal bilpark: 1,2 %
Flest Citroën etter kommune
Kommuner med flest registrerte Citroën-personbiler i Norge (SSB 2025).
| Kommune | Registrert | Andel i Norge |
|---|---|---|
| Oslo | 2 807 | 8,5 % |
| Bergen | 1 740 | 5,3 % |
| Bærum | 893 | 2,7 % |
| Stavanger | 807 | 2,5 % |
| Trondheim | 782 | 2,4 % |
| Kristiansand | 720 | 2,2 % |
| Drammen | 703 | 2,1 % |
| Asker | 680 | 2,1 % |
| Fredrikstad | 656 | 2,0 % |
| Tønsberg | 547 | 1,7 % |
| Sandnes | 539 | 1,6 % |
| Ålesund | 502 | 1,5 % |
| Skien | 490 | 1,5 % |
| Sandefjord | 487 | 1,5 % |
| Moss | 473 | 1,4 % |
| Lillestrøm | 453 | 1,4 % |
| Grimstad | 425 | 1,3 % |
| Sarpsborg | 412 | 1,3 % |
| Larvik | 402 | 1,2 % |
| Nordre Follo | 391 | 1,2 % |
Klikk en kommune for lokal Citroën-statistikk.
Datagrunnlag: Registrert per 31. desember 2025 · Sist oppdatert i Sonja: 28. mai 2026, 09:31 · Kilde: SSB tabell 07832
Lokalt
Selge Citroën C-Crosser Excl i Bømlo uten privat visning
Skal du selge en Citroën C-Crosser Excl i Bømlo, kan Sonja hente bilen hjemme hos deg når du har akseptert høyeste bud. Du slipper å lage annonse, svare på mange henvendelser, avtale prøvekjøringer og forhandle med flere kjøpere. Du registrerer bilen, gjør den klar med bilder, og forhandlere byr i en budrunde. Du velger om du selger.
Mer om Citroën C-Crosser Excl
Prosess
Slik fungerer det
Tre korte steg. Forhandlere byr. Du velger om du selger.
Slå opp bilen
Fyll inn regnr. og km-stand. Vi henter resten automatisk — din Citroën C-Crosser Excl.
Bilder og info
Last opp bilder og litt informasjon — eller hent dem inn fra Finn med ett trykk hvis du allerede har annonse. Bilen er da klar til å legges ut. Du trenger ikke gjøre mer — vi tar det derfra.
Forhandlere byr
Når alt er klart, kjører budrunden neste hverdag (vanligvis fra kl. 09:00). Du velger om du aksepterer høyeste bud.
Takker du ja, fikser vi utbetaling, eierskifte og henting i Bømlo. Du slipper papirarbeidet.
Start med regnr. og kmLa forhandlere konkurrere om bilen din.
Spørsmål