Selg din Alfa Romeo MiTo i Lurøy
La forhandlere by på din Alfa Romeo MiTo i Lurøy. Gjør du ferdig bilder og svar i dag, kan budrunden starte og slutte i morgen. Helt kostnadsfritt.
MiTo
Har du en Alfa Romeo MiTo i Lurøy?Start med regnr. og km. La forhandlere konkurrere om bilen din.
Gratis og uforpliktende.
Listepris og verditap for Alfa Romeo MiTo
Velg årsmodell for å se listepris og et veiledende anslag på bruktverdi i dag. Vi bruker offisiell listepris fra OFV (2010–2015) og legger til grunn 15 000 km per år. Verditapet er størst de første årene og flater deretter ut — det er ikke et fast beløp du mister hvert år.
EU-kontroll for Alfa Romeo MiTo
Basert på 358 EU-kontroller · 2023–2025 · 23.2 % godkjent · 3.4 % trafikkfarlige feil · 76.8 % større feil · gj.snitt 142 000 km ved kontroll
Funn på EU-kontroll handler om tilstand og mulige utbedringer — og dermed hva forhandlere er villige til å by. Vi viser åpne tall slik at du ser det samme grunnlaget som bransjen.
For få kontroller av MiTo i Nordland i uttrekket til å vise et stabilt fylkestall. Nasjonale tall over gjelder.
Gruppert etter kontrollsted i fylke (ikke bosted eller registrert kommune).
Alfa Romeo i Lurøy
1 registrerte Alfa Romeo-personbiler utgjør 0,1 % av personbilene fra merker vi følger i Lurøy (SSB 2025).
Alfa Romeo ligger omtrent på landsgjennomsnittet i Lurøy.
- Median listepris
- 239 900 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 67 500 kr
- Verditap fra listepris
- 72%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| MiTo Twin Air Turbo kampanje | 214 900 kr | 60 000 kr | 72% |
| MiTo Twin Air Turbo Progression | 229 900 kr | 65 000 kr | 72% |
| MiTo Twin Air Turbo Distinctive | 239 900 kr | 67 500 kr | 72% |
| MiTo Twin Air Turbo Distinctive 140 hk aut. | 319 900 kr | 90 000 kr | 72% |
| MiTo Quadrofoglio Verde | 369 900 kr | 105 000 kr | 72% |
Antatt kilometerstand: 165 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 229 900 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 60 000 kr
- Verditap fra listepris
- 74%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| MiTo Twin Air Turbo Progression | 209 900 kr | 55 000 kr | 74% |
| MiTo Twin Air Turbo kampanje | 214 900 kr | 55 000 kr | 74% |
| MiTo Twin Air Turbo Distinctive | 229 900 kr | 60 000 kr | 74% |
| MiTo Twin Air Turbo Distinctive 140 hk aut. | 299 900 kr | 77 500 kr | 74% |
| MiTo Quadrofoglio Verde | 349 900 kr | 90 000 kr | 74% |
Antatt kilometerstand: 180 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 264 900 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 60 000 kr
- Verditap fra listepris
- 77%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| MiTo Twin Air Turbo Progression | 189 900 kr | 45 000 kr | 76% |
| MiTo Twin Air Turbo Distinctive | 199 800 kr | 45 000 kr | 77% |
| MiTo 1,4 Benzina 105HK Sportpack Kampanje | 199 900 kr | 45 000 kr | 77% |
| MiTo Twin Air Turbo Comfort | 209 700 kr | 50 000 kr | 76% |
| MiTo 1,4 Turbo 135HK Progression | 249 900 kr | 57 500 kr | 77% |
| MiTo 1,4 Turbo 135HK Distinctive | 259 800 kr | 60 000 kr | 77% |
| MiTo 1,4 Turbo 135HK Progression TCT | 264 900 kr | 60 000 kr | 77% |
| MiTo 1,4 Turbo 135HK Comfort | 269 700 kr | 62 500 kr | 77% |
| MiTo 1,4 Turbo 135HK Sport | 273 600 kr | 62 500 kr | 77% |
| MiTo 1,4 Turbo 135HK Distinctive TCT | 274 800 kr | 62 500 kr | 77% |
| MiTo 1,4 Turbo 135HK Comfort TCT | 284 700 kr | 65 000 kr | 77% |
| MiTo 1,4 Turbo 135HK Sport TCT | 288 600 kr | 67 500 kr | 77% |
| MiTo 1,4 Turbo 170 HK Quadrivoglio Verde | 319 900 kr | 72 500 kr | 77% |
Antatt kilometerstand: 195 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 254 850 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 52 500 kr
- Verditap fra listepris
- 79%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| MiTo Twin Air Turbo Progression | 189 900 kr | 40 000 kr | 79% |
| MiTo Twin Air Turbo Distinctive | 199 800 kr | 40 000 kr | 80% |
| MiTo Twin Air Turbo Comfort | 209 700 kr | 45 000 kr | 79% |
| MiTo 1,4 Benzina 105HK Progression | 224 900 kr | 45 000 kr | 80% |
| MiTo 1,4 Benzina 105HK Distinctive | 234 800 kr | 50 000 kr | 79% |
| MiTo 1,4 Benzina 105HK Comfort | 244 700 kr | 50 000 kr | 80% |
| MiTo 1,4 Benzina 105HK Sport | 248 600 kr | 50 000 kr | 80% |
| MiTo 1,4 Turbo 135HK Progression | 249 900 kr | 50 000 kr | 80% |
| MiTo 1,4 Turbo 135HK Distinctive | 259 800 kr | 55 000 kr | 79% |
| MiTo 1,4 Turbo 135HK Progression TCT | 264 900 kr | 55 000 kr | 79% |
| MiTo 1,4 Turbo 135HK Comfort | 269 700 kr | 55 000 kr | 80% |
| MiTo 1,4 Turbo 135HK Sport | 273 600 kr | 55 000 kr | 80% |
| MiTo 1,4 Turbo 135HK Distinctive TCT | 274 800 kr | 57 500 kr | 79% |
| MiTo 1,4 Turbo 135HK Comfort TCT | 284 700 kr | 60 000 kr | 79% |
| MiTo 1,4 Turbo 135HK Sport TCT | 288 600 kr | 60 000 kr | 79% |
| MiTo 1,4 Turbo 170 HK Quadrivoglio Verde | 319 900 kr | 67 500 kr | 79% |
Antatt kilometerstand: 210 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 249 900 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 45 000 kr
- Verditap fra listepris
- 82%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| MiTo 1,4 Benzina 105HK Progression | 219 900 kr | 40 000 kr | 82% |
| MiTo 1,3 JTDm 95HK Progression | 219 900 kr | 40 000 kr | 82% |
| MiTo 1,4 Benzina 105HK Distinctive | 229 800 kr | 42 500 kr | 82% |
| MiTo 1,3 JTDm 95HK Distinctive | 229 800 kr | 42 500 kr | 82% |
| MiTo 1,4 Benzina 105HK Comfort | 239 700 kr | 45 000 kr | 81% |
| MiTo 1,3 JTDm 95HK Comfort | 239 700 kr | 45 000 kr | 81% |
| MiTo 1,4 Benzina 105HK Sport | 243 600 kr | 45 000 kr | 82% |
| MiTo 1,3 JTDm 95HK Sport | 243 600 kr | 45 000 kr | 82% |
| MiTo 1,4 Turbo 135HK Progression | 249 900 kr | 45 000 kr | 82% |
| MiTo 1,4 Turbo 135HK Distinctive | 259 800 kr | 50 000 kr | 81% |
| MiTo 1,4 Turbo 135HK Progression TCT | 264 900 kr | 50 000 kr | 81% |
| MiTo 1,4 Turbo 135HK Comfort | 269 700 kr | 50 000 kr | 81% |
| MiTo 1,4 Turbo 135HK Sport | 273 600 kr | 50 000 kr | 82% |
| MiTo 1,4 Turbo 135HK Distinctive TCT | 274 800 kr | 50 000 kr | 82% |
| MiTo 1,4 Turbo 135HK Comfort TCT | 284 700 kr | 55 000 kr | 81% |
| MiTo 1,4 Turbo 135HK Sport TCT | 288 600 kr | 55 000 kr | 81% |
| MiTo 1,4 Turbo 170 HK Quadrivoglio Verde | 329 900 kr | 60 000 kr | 82% |
Antatt kilometerstand: 225 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
- Median listepris
- 249 900 kr
- Illustrativ verdi i dag
- 42 500 kr
- Verditap fra listepris
- 83%
| Variant | Listepris (ny) | Est. verdi i dag | Verditap |
|---|---|---|---|
| MiTo 1,4 Benzina 105HK Distinctive Sport | 249 900 kr | 42 500 kr | 83% |
| MiTo 1,3 JTDm 95HK Distinctive Sport | 249 900 kr | 42 500 kr | 83% |
| MiTo 1,4 Turbo Benzina 135HK Distinctive Sport | 279 900 kr | 45 000 kr | 84% |
Antatt kilometerstand: 240 000 km (15 000 km/år siden årsmodellen).
Listepris som ny og illustrativ bruktverdi per variant (samme avskrivningskurve for alle utgaver; dyre varianter beholder relativt høyere verdi)
Datagrunnlag: OFV listepris 2010–2015 · Sist oppdatert i Sonja: 14. okt. 2026, 12:22 · Kilde: Skatteetaten (listepris) · OFV
Verditap og listepris i NorgeSe interaktiv verditap-kurveEtter årsmodell
Hver rad er én årsmodell: andel godkjent, hvor ofte det blir funnet trafikkfarlige feil og større feil, og hvor mange kontroller tallene bygger på.
| År | Godkjent | Trafikkfarlige feil | Større feil | Kontroller |
|---|---|---|---|---|
| 2015 | 11 | |||
| 2014 | 11 | |||
| 2013 | 69 | |||
| 2012 | 32 | |||
| 2011 | 51 | |||
| 2010 | 156 | |||
| 2009 | 19 |
Trafikkfarlige feil: ikke godkjent. Større feil: alvorlig merknad — ikke det samme som trafikkfarlig.
Etter kilometerstand
Her er de samme tallene fordelt på kilometer: godkjent, feil og antall kontroller i hvert spenn.
| Km-stand | Godkjent | Trafikkfarlige feil | Større feil | Kontroller |
|---|---|---|---|---|
| < 50 000 km | 13 | |||
| 50–100 000 km | 120 | |||
| 100–150 000 km | 152 | |||
| 150–200 000 km | 60 | |||
| 200 000+ km | 13 |
Trafikkfarlige feil: ikke godkjent. Større feil: alvorlig merknad — ikke det samme som trafikkfarlig.
Vanligste feil
Det kontrolløren oftest gir merknad på for akkurat denne bilen eller merket. Viser hvilke tema som kan skape ekstra utbedringskost om bilen har svake punkter.
Aksler, hjul og dekk41.3 %
- Fjærer og stabilisator22.9 %
- Hjullager12.0 %
- Opphengskuler og foringer7.5 %
- Støtdempere3.9 %
- Dekk3.4 %
- Bærearmer og opphengsarmer1.1 %
Bremsesystem40.8 %
- Bremsetromler og bremseskiver22.4 %
- Ytelse – driftsbrems13.7 %
- Ytelse – parkeringsbrems7.0 %
- Virkning – parkeringsbrems5.9 %
- Bremsebånd og bremseklosser5.3 %
- Bremsevæske3.4 %
- Bremserør2.0 %
- Bremsewirer – stag og armer2.0 %
- Bremseslanger1.7 %
- Bremsesylindre1.1 %
- Parkeringsbrems – betjeningsarm og låseinnretning0.8 %
Lys og elektro35.2 %
- Hovedlykter – innstilling16.5 %
- Hovedlykter – tilstand og virkemåte7.3 %
- Tåkelys – tilstand og virkemåte6.2 %
- Ryggelys – tilstand og virkemåte5.6 %
- Tåkelys – innstilling5.0 %
- Stopplys – tilstand og virkemåte3.9 %
- Hovedlykter – samsvar med kravene2.5 %
- Skiltlys – tilstand og virkemåte2.5 %
- Batteri(er)2.0 %
- Hovedlykter – lyktespyler1.1 %
Understell og karosseri23.7 %
- Eksosrør og lyddempere15.6 %
- Tilstand på understell og ramme5.6 %
Styring15.6 %
- Styremekanismens tilstand13.4 %
- Servostyring0.8 %
- Hjulinnstilling0.8 %
Støy og utslipp7.8 %
- Avgass generelt og motorgange4.8 %
- Væskelekkasjer2.0 %
- Avgassutslipp og lambdaverdi1.4 %
Sikt5.6 %
- Vindusspyler frontrute2.0 %
- Vinduenes tilstand1.7 %
- Vindusvisker frontrute1.4 %
- Sikt0.8 %
Sikkerhetsutstyr3.9 %
- Bilbelters tilstand2.0 %
Datagrunnlag: PKK 2023–2025 · Sist oppdatert i Sonja: 29. mai 2026, 12:03 · Kilde: Statens Vegvesen PKK (åpne filer)
- I Lurøy
- 1
- Andel i kommunen: 0,1 %
- I Norge
- 3 584
- Andel av nasjonal bilpark: 0,1 %
Flest Alfa Romeo etter kommune
Kommuner med flest registrerte Alfa Romeo-personbiler i Norge (SSB 2025).
| Kommune | Registrert | Andel i Norge |
|---|---|---|
| Oslo | 453 | 12,6 % |
| Stavanger | 152 | 4,2 % |
| Bergen | 147 | 4,1 % |
| Trondheim | 129 | 3,6 % |
| Bærum | 113 | 3,2 % |
| Asker | 102 | 2,8 % |
| Nordre Follo | 76 | 2,1 % |
| Drammen | 74 | 2,1 % |
| Sandnes | 74 | 2,1 % |
| Sandefjord | 71 | 2,0 % |
| Fredrikstad | 67 | 1,9 % |
| Tønsberg | 60 | 1,7 % |
| Ålesund | 59 | 1,6 % |
| Kristiansand | 58 | 1,6 % |
| Lillestrøm | 57 | 1,6 % |
| Larvik | 49 | 1,4 % |
| Skien | 41 | 1,1 % |
| Karmøy | 40 | 1,1 % |
| Tromsø | 39 | 1,1 % |
| Arendal | 37 | 1,0 % |
Klikk en kommune for lokal Alfa Romeo-statistikk.
Datagrunnlag: Registrert per 31. desember 2025 · Sist oppdatert i Sonja: 28. mai 2026, 09:31 · Kilde: SSB tabell 07832
Lokalt
Selge Alfa Romeo MiTo i Lurøy uten privat visning
Skal du selge en Alfa Romeo MiTo i Lurøy, kan Sonja hente bilen hjemme hos deg når du har akseptert høyeste bud. Du slipper å lage annonse, svare på mange henvendelser, avtale prøvekjøringer og forhandle med flere kjøpere. Du registrerer bilen, gjør den klar med bilder, og forhandlere byr i en budrunde. Du velger om du selger.
Mer om Alfa Romeo MiTo
Prosess
Slik fungerer det
Tre korte steg. Forhandlere byr. Du velger om du selger.
Slå opp bilen
Fyll inn regnr. og km-stand. Vi henter resten automatisk — din Alfa Romeo MiTo.
Bilder og info
Last opp bilder og litt informasjon — eller hent dem inn fra Finn med ett trykk hvis du allerede har annonse. Bilen er da klar til å legges ut. Du trenger ikke gjøre mer — vi tar det derfra.
Forhandlere byr
Når alt er klart, kjører budrunden neste hverdag (vanligvis fra kl. 09:00). Du velger om du aksepterer høyeste bud.
Takker du ja, fikser vi utbetaling, eierskifte og henting i Lurøy. Du slipper papirarbeidet.
Start med regnr. og kmLa forhandlere konkurrere om bilen din.
Spørsmål